Szkolna Kampania „Segreguję – Mazury Ratuję”

 

PRZYPOMINAMY !

Trwa Szkolna Kampania „Segreguję – Mazury Ratuję” w LO im. Jana Kochanowskiego w Olecku. Kampania jest prowadzona w związku z budową w Siedliskach k/Ełku Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. Celem kampanii jest przede wszystkim nauczenie się właściwej segregacji odpadów.

Jak segregować?

- Do pojemnika na odpady MOKRE wrzucamy odpady organiczne, które trafiać będą na kompostownię.

- Do pojemnika na odpady SUCHE wrzucamy resztę odpadów pozostałych po wydzieleniu odpadów ulegających biodegradacji.

- Zużyte baterie, świetlówki, przeterminowane lekarstwa, zużyte akumulatory, oleje, smary, opakowania po środkach i substancjach niebezpiecznych, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to odpady NIEBEZPIECZNE które zbieramy i wrzucamy do specjalnych koszy ustawionych w wielu szkołach, urzędach, sklepach, aptekach, itp.

- Odpady wielkogabarytowe
Odpady wielkogabarytowe ze względu na swoje wymiary powinny być gromadzone w odrębny sposób. W ramach selektywnej zbiórki odpadów wielkogabarytowych z odpadów komunalnych mogą być zbierane:
• meble;
• stolarka budowlana (pojedyncze elementy);
• opakowania o dużych rozmiarach;
• zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (mało i wielkogabarytowy).

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych będzie prowadzona w formie „wystawki krawężnikowej”, ewentualnie w formie zbiórki odpadów do kontenerów, a także będzie można oddać te odpady do Punktów Dobrowolnego Gromadzenia Odpadów ( harmonogram wystawek będzie ogłaszany przez firmy zajmujące się wywozem, PDGO powstaną w Siedliskach k/Ełku, Kośmidrach k/Gołdapi, Olecku i w Białej Piskiej).
 

Opiekun grupy uczniów uczestniczących w kampanii, Aleksandra Ośródka.

 

 

J.Kunicki LO Olecko Ostatnia zmiana: 14 marca 2012