Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego 
ul. Kościuszki 29    19- 400 OLECKO

tel. kancelaria:  +87 523 41 83
dyrektor@lo.olecko.pl   www.lo.olecko.pl


Biuletyn Informacji Publicznej

 

W sieci INTERNET jesteśmy od 10 kwietnia 1995r.

Archiwalna strona WWW z lat 2001 - 2012

29.06.2012 Zakończenie roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym w Olecku. Rozdanie świadectw, kwiatki, nagrody - chwile wzruszenia. Niejednemu zabiło mocniej serce, zakręciła się łezka w oku. Żegnamy się, życzymy słonecznych i zdrowych wakacji. Do zobaczenia za dwa miesiące. Pożegnano również nauczycieli, którzy od 31 sierpnia 2012 r. przejdą na emeryturę: Krystynę Stasiak, Zofię Nawrot, Elżbietę Milewską, Annę Kisiel, Annę Kunicką i Józefa Kunickiego.

Sukces uczennic z naszego liceum W maju 2012 roku Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku ogłosił I Regionalny Konkurs „ Great Anniversaries 2012” na najlepszą prezentację multimedialną pt. „ The Games of the XXX Olimpiad – London 2012: Summer Olimpic Games now and then”. Prezentacje w języku angielskim dotyczyły olimpiady, która rozpocznie się w lipcu w Londynie. I miejsce zajęła Aleksandra Szejnoga a II – Maria Milewska z Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Olecku. Laureatki otrzymały w nagrodę złote puchary i słowniki polsko-angielskie.

27.04.2012r. Pożegnanie absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Olecku Rozdanie świadectw, kwiatki, nagrody to oczywiście tylko oprawa całej pożegnalnej imprezy. Trzy lata spędzone w szkole to dla wielu najpiękniejszy okres w życiu. Niejednemu zabiło mocniej serce, zakręciła się łezka w oku. Żegnamy się z Wami życząc powodzenia i sukcesów a jednocześnie dziękując za obecność w naszej szkole, za tworzenie historii oraz tradycji naszego liceum.

18.04.2012 Turniej piłkarski w Elblągu  18 kwietnia 2012r. w hali IV LO w Elblągu odbył się Turniej barażowy o udział w Finale Mistrzostw Województwa. Do rywalizacji przystąpiła drużyna gospodarzy, ZSCKR Karolewo i Granit LO Olecko. Mecze były rozgrywane systemem 2x20 min. O naszym zwycięstwie zadecydował bilans bramkowy.

28.03.2012 Dzień Przedsiębiorczości. Dnia 22 marca 2012 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ''Dniu Przedsiębiorczości''. Każdy z nas mógł udać się do najbardziej interesującego go stanowiska pracy i dowiedzieć się nieco o specyfice danego zawodu, wymaganych kwalifikacjach oraz innych czynnikach składających się na wysiłek związany z dostosowaniem się do zmieniających się warunków pracy.

28.03.2012  Zagłosuj na wycieczkę „Kajakiem po Mazurach”
Instytut Marka Kamińskiego sp. z o. o. ogłosił konkurs „Bieguny ekonomii” w roku szkolnym 2011/2012, który polega na opracowaniu projektu organizacji wycieczki szkolnej ze szczególnym uwzględnieniem biznesplanu i promocji. Wycieczka szkolna – własna wyprawa powinna zostać przygotowana dla 10-osobowej grupy uczniów gimnazjum bądź szkoły ponadgimnazjalnej. Nie zwlekaj, zagłosuj już dziś.

14.03.2012 Szkolna Kampania „Segreguję – Mazury Ratuję”  Trwa Szkolna Kampania „Segreguję – Mazury Ratuję” w LO im. Jana Kochanowskiego w Olecku. Kampania jest prowadzona w związku z budową w Siedliskach k/Ełku Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. Celem kampanii jest przede wszystkim nauczenie się właściwej segregacji odpadów. Jak segregować? Do pojemnika na odpady MOKRE wrzucamy odpady organiczne, które trafiać będą na kompostownię.

14.02.2012 Kawiarenka Walentynkowa - 14.02 W tym roku z okazji Walentynek uczniowie klas 1A i 1B pod kierunkiem samorządu szkolnego otworzyli na auli Kawiarenkę Walentynkową. Tego dnia można było zasmakować trochę uczuć poprzez zjedzenie pysznych ciast przygotowanych przez naszych uczniów. Miłą atmosferę dopełniała walentynkowa wiązanka muzyczna sącząca się z głośników.

24.11.2011 Uczeń naszego liceum brał udział w II Edycji Wojewódzkiego Konkursu "Bezpieczny Gaz Ziemny" Kogeneracja gazowa - ekologiczna przyszłość Rafał Jurewicz uczeń klasy Ic Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku wziął udział w II Edycji Wojewódzkiego Konkursu "Bezpieczny Gaz Ziemny" Kogeneracja gazowa - ekologiczna przyszłość.

10.11.2011 11 listopada znowu nasze myśli biegną ku słowu Ojczyzna i patriotyzm. Dla wielu ludzi słowa te są tak drogie, że samo ich brzmienie przejmuje ich dreszczem. Często bywają jednak na ustach ludzi, którzy nie do końca rozumieją ich znaczenie. Może wiec wspólnie zastanowilibyśmy się dziś, co one znaczą.
 

12.10.2011  Dzień Edukacji Narodowej W środę 12 października świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem Pani Katarzyny Kamińskiej i Pana Pawła Kurowskiego przygotowali piękną uroczystość. Wicestarosta Kazimierz Iwanowski z zastępcą burmistrza Henrykiem Trznadlem, ks. prałatem Lechem Janowiczem oraz dyrektor szkoły - Leszek Olszewski złożyli wszystkim serdeczne życzenia.

1.09.2011 Rozpoczęcie roku 2011/2012 Drodzy pierwszoklasiści!!! W imieniu uczniów klas drugich i trzecich pragnę Was powitać w naszym liceum. Przed Wami niemal trzy lata wytężonej pracy, którą zwieńczycie egzaminem maturalnym. Na pewno nie będzie łatwo, zwłaszcza na początku – nowi nauczyciele, nowe koleżanki i koledzy, nowe obowiązki i nowe szkolne zwyczaje. Ale nie przejmujcie się. Możecie być pewni, że pomożemy Wam przezwyciężyć wszelkie trudności i kłopoty. Wszak my także kiedyś byliśmy pierwszakami i doskonale wiemy jak się czujecie.

Archiwum wiadomości


Archiwum fotografii z galerii liceum z lat 2001-2008

J.Kunicki LO Olecko Ostatnia zmiana: 1.09.2012