previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Współpracujemy:

 

Warto przeczytać!

Pod takim hasłem pracownicy Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie zorganizowali akcję skierowaną do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w celu przeprowadzenia z nimi profesjonalnych zajęć na uczelni. Skorzystaliśmy z tej okazji. 17.11.2017 r. uczniowie I LO im. Jana Kochanowskiego w Olecku z klas biologiczno-chemicznych 1 B oraz 2 B1 i 2 B2 wzięli udział w warsztatach. Uczniowie 1 B uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych w Katedrze Fizjologii Zwierząt na temat "Biolog molekularny współczesny Sherlock Holmes". Ich praca polegała na izolacji DNA z materiału pobranego z wewnętrznej strony policzka.

Natomiast każdy uczeń z klasy 2 zbadał sobie grupę krwi w układach ABO i czynnika Rh. Zajęcia przeprowadzono w Laboratorium Diagnostyki Molekularnej. Po zakończeniu pracy młodzież zwiedziła Muzeum Zoologiczne im. prof. Janiny Wengris oraz obejrzała nowoczesną Bibliotekę Uniwersytecką. Wyjazd był bardzo udany. Na wiosnę planujemy kolejny.

Opiekunami uczniów byli: p. Aleksandra Ośródka, która wyjazd zorganizowała, oraz panowie Robert Smyk i Zbigniew Stefanowski.

Galeria: Przyjedź do nas na warsztaty.