Współpracujemy

 

politechnika

uwm

strefalogo

 muzyczna

mazury garbate

logo lega

jacek Kaczmarski to moja droga WARTO PRZECZYTAĆ

"Jacek Kaczmarski. To moja droga"

Autor: Krzysztof Gajda

Historia barda Solidarności, szalonego romantyka i niespokojnego ducha.

baner vulcan 1 baner vulcan 2

Wydarzenia

Brak wydarzeń

Uchodźcy, czyli jak to naprawdę jest…

phoca thumb m uchodzcy lo 02We wtorek 16. lutego naszą szkołę odwiedziła absolwentka – Pani Sandra Sych. Ukończyła ona Uniwersytet Warszawski na wydziale arabistyki. Do niedawna uczennica oleckiego liceum dziś może poszczycić się oryginalną i nietypową profesją, a mianowicie pomocą na rzecz uchodźców, pracą w Syrii, Libanie i Palestynie.

Spotkanie z osobą zawodowo zajmującą się problemami uchodźców pomogło rozwiać nasze wątpliwości i ukształtować pogląd na temat kryzysu imigrantów i uchodźców w Europie. Ilu ludzi tyle opinii, jednak aby wyrobić sobie ową opinię, trzeba poznać fakty.

Uczniowie z ogromną uwagą i zainteresowaniem słuchali opinii doświadczonej pracownicy organizacji humanitarnych. W godzinnym wykładzie znalazły się „gorące” tematy tj. ośrodek dla uchodźców w Olecku, obawy i lęki związane z obecnością uchodźców. Najważniejszym jednak tematem była bieżąca sytuacja polityczna w Syrii, konflikt izraelsko-palestyński i położenie ludności zamieszkującej te tereny. Nędza, brak dachu nad głową - w sensie dosłownym, czy strach przez wojną, która zabrała tamtym ludziom wszystko. Pani Sandra Sych obiektywnie i z wielką znajomością tematu zwracała naszą uwagę na faktyczne problemy, z jakimi borykają się kraje, w których toczą się konflikty zbrojne i Europa. Z pewnością wielu z nas zweryfikuje swoje poglądy i spróbuje poszukać informacji na ten temat.

Temat - tak poważny i trudny, a także dotyczący naszej społeczności. Nie dało się w ciągu tylko godziny porozmawiać o wszystkim, co ważne, jednak to spotkanie na pewno zainspirowało uczniów do refleksji na temat wolności, warunków życia i postawy humanitarnej. Pani Sandra Sych odwiedzi jeszcze naszą szkołę.

Dziękujemy, że zechciała poświęcić nam swój czas. Było to dla nas cenne spotkanie.

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz