Współpracujemy

 

politechnika

uwm

strefalogo

 muzyczna

mazury garbate

logo lega

jacek Kaczmarski to moja droga WARTO PRZECZYTAĆ

"Jacek Kaczmarski. To moja droga"

Autor: Krzysztof Gajda

Historia barda Solidarności, szalonego romantyka i niespokojnego ducha.

baner vulcan 1 baner vulcan 2

Dzień Przedsiębiorczości w I Liceum im. J. Kochanowskiego

phoca thumb m dzien pp0425 marca 2015 roku nasza szkoła po raz kolejny brała udział w dwunastej edycji programu „Dzień Przedsiębiorczości”. Jego koordynatorką w liceum była nauczycielka przedsiębiorczości i doradca zawodowy Pani Teresa Woźniak. Celem projektu jest pomoc młodzieży w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Raz w roku mamy możliwość odwiedzenia wybranych zakładów pracy. Tam możemy uzyskać informacje o wykształceniu i umiejętnościach niezbędnych w danym zawodzie. Kilkugodzinne praktyki pozwolą nam zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonej pracy i zapoznać się z organizacją i zarządzaniem firmą.

W tym roku uczniowie odwiedzili przedsiębiorstwa i urzędy na terenie Olecka byli (na przykład w Powiatowej Straży Pożarnej, przedszkolach, szpitalu, bibliotekach, bankach, nadleśnictwie) oraz pobliskich miast (jednostka wojskowa w Giżycku, areszt śledczy w Suwałkach, Muzeum Okręgowe w Suwałkach, Wigierski Park Narodowy).
Okazało się, że „Dzień Przedsiębiorczości” był niezwykle atrakcyjny dla uczniów. Jeśli młody człowiek nie ma konkretnych planów dotyczących jego przyszłości, to takie „Dni Przedsiębiorczości” są jak najbardziej pomocne. „Niestety są to jednodniowe praktyki w roku szkolnym. Moim zdaniem powinny odbywać się częściej.”- mówi Alan Łoś, uczeń klasy 3B. Kolejny licealista z klasy 3D, Krzysztof Henryk Zawadzki opowiada o swoich wrażeniach: „W ramach Dnia Przedsiębiorczości wybraliśmy się do jednostki wojskowej w Giżycku (15 Giżycka Brygada Zmechanizowania im. Zawiszy Czarnego). Zostałem zapoznany z zasadami BHP obowiązującymi w jednostce. Poznałem żołnierzy pełniących służbę wojskową. Przedstawiono nam musztrę, pokazano budowę granatu oraz broni palnej, budowę maski gazowej oraz techniki przenoszenia poszkodowanego. Podczas przemarszu należało zachować odpowiedni szyk i podążać na miejsce przeszkoleń w milczeniu. Wizyta zakończyła się około godziny 14. W moim odczuciu „Dzień Przedsiębiorczości” był dobrym wyborem i fantastycznym przeżyciem. Zapoznałem się z zajęciami osób pełniących służbę. Być może w przyszłości będę również pełnił służbę wojskową. ” Ta wypowiedź pokazuje, że dobrze wykorzystany dzień może dostarczyć nam wielu wspaniałych wrażeń, doświadczeń i spostrzeżeń.
Na zakończenie dodam, że „Dzień Przedsiębiorczości” to naprawdę dobry projekt. Dziękujemy wszystkim osobom, które zgodziły się na współpracę z naszą szkołą i chciały podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym.

 Galeria z Dnia przedsiębiorczości

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz