Spotkanie autorskie z Agatą Julią Prosińską

phoca thumb m img 1747W ostatnim tygodniu kwietnia w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Agatą Julią Prosińską poświęcone promocji jej książki. 

"Sylfida" to debiut wydawniczy i zarazem pierwszy tom cyklu „Duchy Żywiołów”. Agata – uczennica II klasy naszej szkoły – napisała tę powieść w wieku 15 lat, w chwili obecnej pracuje nad piątym tomem przygód Bernarda i Autumn. Podczas spotkania Agata przedstawiła prezentację, która przybliżyła słuchaczom postać autorki, a także dostarczyła sporo informacji dotyczących warsztatu pisarskiego. 

Agata to osoba o wielu talentach (gra na gitarze i ukulele, pisze piosenki, śpiewa, lepi figurki z plasteliny, rysuje) i zainteresowaniach (od filozofii, przez malarstwo prerafaelitów, powieści Stanisława Lema i Charlotte Brontë, po komiksy i podróże w czasie).

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, Agata szybko nawiązała kontakt z rówieśnikami – byli to zarówno licealiści, jak i uczniowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej.

W tym roku ukaże się II tom „Duchów Żywiołów, a więcej na temat "Sylfidy" możecie przeczytać na stronie naszej szkoły w zakładce "Warto przeczytać".

Autor zdjęć – E. Omilian

Zobacz zdjęcia ...

 

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz