"Kochani, dlaczego się poddaliście?"

kochani dlaczego sie poddaliscie

"Kochani, dlaczego się poddaliście?"

Autor: Ava Dellaira

Książka o stracie bliskiej osoby, bólu, smutku i samotności.

Debiut literacki Avy Dellaire, nominacja Goodreads do Najlepszej Książki Młodzieżowej 2014.

Główna bohaterka - Laurel - jest młodą, wchodzącą w dorosłość, bardzo osamotnioną dziewczyną, która zmaga się ze śmiercią siostry, zaburzonymi relacjami z rodzicami, tęsknotą, a także współczuciem ze strony innych. Zostaje sama ze swoim bólem, a rodzice zamiast wspierać ją, pogrążają się we własnej żałobie, zamykając w sobie i udając, że wszystko jest w porządku. Laurel zaczyna pisać czułe listy do swoich nieżyjących idoli: Kurta Cobaina, Janis Joplin, Amy Winehouse czy Heatha Ledgera. Opowiada w nich o nowej szkole, znajomych z liceum, ale przede wszystkim o sobie, cierpieniu i samotności. Laurel podziwiała siostrę, ale czuła się przy niej zepchnięta w cień. Teraz próbuje odnaleźć siebie i pogodzić się z tym, co się stało.

Książka wzruszająca, smutna, ale i pełna nadziei. Napisana lekkim stylem, a w listach pojawia się wiele ciekawostek z życia przedwcześnie zmarłych gwiazd.

"Kochany Kurcie, chciałam napisać do osoby, z którą mogłabym pogadać. Chciałabym, żebyś mi powiedział, gdzie teraz jesteś i dlaczego odszedłeś. Byłeś ulubionym muzykiem mojej siostry May. Odkąd jej nie ma, trudno mi być sobą, bo tak naprawdę nie wiem, kim jestem…"

 

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz