6. miejsce w krajowym finale europejskiej VII edycji konkursu Młodzież w Lasach Europy-YPEF- 2017

logo ypef port24.05.2017 r. w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie odbył się finał krajowy europejskiego konkursu YPEF. Do zmagań konkursowych przystąpiło 21 trzyosobowych zespołów z różnych szkół w Polsce. Drużyna naszej szkoły zajęła 6. miejsce, pokonując szkoły dwujęzyczne i technika leśne. Test nie należał do łatwych i zgodnie z formułą konkursu był w języku angielskim.

Dziękujemy zespołowi za zaangażowanie i uzyskanie dobrego wyniku.

Czytaj więcej: 6. miejsce w krajowym...

Jesteśmy w finale!

logo ypef portDrużyna w składzie: Barbara Kamińska, Karolina Warsewicz i Hubert Jachimski zostali zakwalifikowani do finału krajowej VII edycji Międzynarodowego Konkursu YPEF „Young People in European Forests – Młodzież w Lasach Europy”. Zadaniem młodzieży było wspólne wykonanie prezentacji na temat „Forestfireprotection in Poland and Europe.” Ich praca została oceniona bardzo wysoko, dzięki czemu spośród ponad 100 startujących zespołów znaleźli się w finale.

Czytaj więcej: Jesteśmy w finale!

"Cudze chwalicie, swego nie znacie..."- zwiedzamy Muzeum Wigier

phoca thumb m image00121 kwietnia 2017 roku klasy pierwsze wzięły udział w wycieczce przedmiotowej z biologii do Wigierskiego Parku Narodowego - Muzeum Wigier w Starym Folwarku.

Celem wyjazdu było:
- zwiedzanie ekspozycji prezentującej historię krajobrazu nad Wigrami, tajemnice wigierskich jezior, torfowisk, rzek oraz ekosystemów lądowych z całym ich bogactwem gatunkowym;
- udział w prelekcji, przygotowanej przez pracownika parku, na temat jednej z form ochrony przyrody "Natura 2000".

Czytaj więcej: "Cudze chwalicie, swego nie...

Uczniowie I LO na Dniu Otwartym Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

phoca thumb m imag006924 maja 2016 r. grupa młodzieży z klasy I C i z bloku IV wyjechała na wycieczkę do Białegostoku, aby wziąć udział w Dniu Otwartym Uniwersytetu Medycznego. W ramach programu klasa I C uczestniczyła w warsztatach przeprowadzonych w Zakładzie Biofizyki na temat "Wytęż swój mózg", a drugoklasiści z bloku IV - w warsztatach przeprowadzonych w Zakładzie Toksykologii na temat "Metale szkodliwe dla zdrowia w naszym otoczeniu". Natomiast wspólnie wszyscy uczniowie wysłuchali wykładu "Czy możemy wpływać na nasze geny?".

Czytaj więcej: Uczniowie I LO na Dniu...

Masz wybór, segreguj, odzyskuj - odpady opakowaniowe

konkurs biologia   W konkursie pod takim hasłem, zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Tilia" dla uczniów województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, wzięły udział Dorota Wądołowska i Agata Julia Prosińska. Obie są uczennicami I klasy I LO im. Jana Kochanowskiego w Olecku.

Czytaj więcej: Masz wybór, segreguj,...

Jak co roku sprzątaliśmy las!

phoca thumb m plakat3Po raz kolejny młodzież naszej szkoły brała udział w "Sprzątaniu Świata". Tym razem uczestnikami akcji byli uczniowie klasy I B-2. 25 września 2015 roku terenem naszych działań był las w Sedrankach. Zebraliśmy dużo śmieci, chociaż porównując "plony" z latami poprzednimi, w tym roku śmieci było trochę mniej. Chciałoby się wierzyć, że wzrosła świadomość w społeczeństwie odnośnie ochrony naszego wspólnego dobra. Starostwo Powiatowe zapewniło transport uczniów oraz worki i rękawice ochronne, a po zakończeniu sprzątania pracownicy Nadleśnictwa Olecko zorganizowali młodzieży ognisko z kiełbaskami.

Czytaj więcej: Jak co roku sprzątaliśmy las!

V Edycja Międzynarodowego Konkursu "Young People in European Forests"

phoca thumb m konkurs b0126.03.2015 r. w naszej szkole odbyła się V Edycja Międzynarodowego Konkursu "Young People in European Forests" YPEF 2014/2015. Tegoroczna edycja została zorganizowana w ramach Dni Przyjaciół Lasu 2015. W konkursie brała udział młodzież z Polski oraz krajów należących do Unii Europejskiej. Trzyosobowe zespoły odpowiadały na pytania testowe z zakresu przyrody, geografii, ochrony przyrody i nauk leśnych, a co najciekawsze, językiem obowiązującym w tej edycji był język angielski.

Czytaj więcej: V Edycja Międzynarodowego...

Wycieczka do Wigierskiego Parku Narodowego

phoca thumb m wycieczka wig park201506W dniu 25 marca 2015r. odbyła się wycieczka uczniów klas IA i IB naszego liceum do Wigierskiego Parku Narodowego i Okręgowego Muzeum w Suwałkach.
Uczestnicy wycieczki realizowali zadania zawarte w podstawie programowej z biologii, w ramach której była organizowana wycieczka, oraz z innych przedmiotów: j. polskiego, historii, geografii. Uczniowie poznawali dzieje naszego regionu, jego dziedzictwo kulturowe, środowisko przyrodnicze, rozwijając przy tym swoją wrażliwość estetyczną oraz zamiłowanie do zwiedzania muzeów i wystaw.

Czytaj więcej: Wycieczka do Wigierskiego...

Raport z akcji "Pomóżmy kasztanowcom" - jesień 2014

Mija kolejny rok naszych zmagań w kierunku ograniczenia, a mamy nadzieję, że ostatecznego zlikwidowania populacji szrotówka kasztanowcowiaczka atakującego piękne drzewa kasztanowce białe. Tym razem w jesiennej akcji grabienia liści, w których schronienie znalazły poczwarki owada,  wzięła udział młodzież z klas I C, II C oraz I B pod opieką pań Ewy Budzińskiej, Iwony Milczarek, Marioli Pezowicz i Aleksandry Ośródki. Łącznie zebrano ok. 110 worków liści, które poddano utylizacji.
 
 

Raport z akcji "Pomóżmy kasztanowcom"

phoca thumb l sam 1746Mija kolejny rok naszych zmagań w kierunku ograniczenia, a mamy nadzieję, że ostatecznego zlikwidowania populacji szrotówka kasztanowcowiaczka atakującego piękne drzewa kasztanowce białe. Tym razem w jesiennej akcji grabienia liści, w których schronienie znalazły poczwarki owada, wzięła udział młodzież z klas I C, II C oraz I B pod opieką pań Ewy Budzińskiej, Iwony Milczarek, Marioli Pezowicz i Aleksandry Ośródki. Łącznie zebrano ok. 110 worków liści, które poddano utylizacji.

Czytaj więcej: Raport z akcji "Pomóżmy...

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz