Pierwszy raz w wymarzonym zawodzie

phoca thumb m received 132269574114759427.04.2017r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku pod okiem koordynatora pani Teresy Woźniak odbyła się 14. edycja Dnia Przedsiębiorczości.

Młodzież udała się do niemal 30 przedsiębiorstw i instytucji na terenie gminy Olecko. Licealiści, zgodnie ze swoimi ambicjami, marzeniami i chęcią odkrywania, sami wybierali zawody, w które chcieli się wcielić i spróbować swoich sił na stanowisku pracy. Przyszli kandydaci na studia spędzili swój Dzień Przedsiębiorczości począwszy od Komendy Powiatowej Policji po kancelarie adwokackie, studia urody, kliniki weterynaryjne, banki, hotele, Urząd Skarbowy czy przedszkola i szkoły oraz inne firmy i instytucje.
Szczególnie udanym spotkaniem była wizyta w miejscowym szpitalu "Olmedica", gdzie młodzież odkryła tajniki pracy na poszczególnych stanowiskach, między innymi na Oddziale Położniczym.

Czytaj więcej: Pierwszy raz w wymarzonym...

Przedstawiciele Straży Granicznej w naszej szkole

phoca thumb m sluzba graniczna spotkanie 03   I LO od wielu lat współpracuje z Placówką Straży Granicznej w Gołdapi. Tym razem szkołę odwiedziły Panie chorąży sztabowy SG Hanna Kościńska i chorą ży SG Agnieszka Bernatowicz.
   We środę 23.marca spotkały się z uczniami klas drugich i trzecich. Opowiadały o pracy na przejściu granicznym, przedstawiły wady i zalety służby w straży. Przedstawiły wymogi stawiane kandydatom do służby. Zawód, zwykle kojarzony z mężczyznami, od lat uprawiają także kobiety. Zainteresowanie zatrudnieniem wzrasta i prawdopodobnie w najbliższych latach przybędzie ofert pracy.

 

Czytaj więcej: Przedstawiciele Straży...

Uchodźcy, czyli jak to naprawdę jest…

phoca thumb m uchodzcy lo 02We wtorek 16. lutego naszą szkołę odwiedziła absolwentka – Pani Sandra Sych. Ukończyła ona Uniwersytet Warszawski na wydziale arabistyki. Do niedawna uczennica oleckiego liceum dziś może poszczycić się oryginalną i nietypową profesją, a mianowicie pomocą na rzecz uchodźców, pracą w Syrii, Libanie i Palestynie.

Spotkanie z osobą zawodowo zajmującą się problemami uchodźców pomogło rozwiać nasze wątpliwości i ukształtować pogląd na temat kryzysu imigrantów i uchodźców w Europie. Ilu ludzi tyle opinii, jednak aby wyrobić sobie ową opinię, trzeba poznać fakty.

Czytaj więcej: Uchodźcy, czyli jak to...

Masz prawo dobrze znać prawo!

phoca thumb m warsztat prawo 018. stycznia 2016 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku odbyły sie warsztaty "PRAWO NA SZKOLNYM KORYTARZU I W ŻYCIU CODZIENNYM MŁODZIEŻY" zorganiowane przez mgr Teresę Woźniak przy współpracy z UWM oraz MS.

Praktyczna i bardzo interseująca lekcja prawa przyciągneła uczniów klas pierwszych o profilu humanistycznym. Wykład pozwolił rozjaśnić obraz wymarzonych kierunków, a także pomóc w wyborze drogi na przyszłość. Prowadząca warsztaty dr Marta Kowalczyk-Ludzia z UWM w Olsztynie w przejrzysty i interesujący sposób przybliżyła najczęstsze przestępstwa i związne z nimi konsekwencje.

Czytaj więcej: Masz prawo dobrze znać prawo!

Dzień Przedsiębiorczości w I Liceum im. J. Kochanowskiego

phoca thumb m dzien pp0425 marca 2015 roku nasza szkoła po raz kolejny brała udział w dwunastej edycji programu „Dzień Przedsiębiorczości”. Jego koordynatorką w liceum była nauczycielka przedsiębiorczości i doradca zawodowy Pani Teresa Woźniak. Celem projektu jest pomoc młodzieży w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Raz w roku mamy możliwość odwiedzenia wybranych zakładów pracy. Tam możemy uzyskać informacje o wykształceniu i umiejętnościach niezbędnych w danym zawodzie. Kilkugodzinne praktyki pozwolą nam zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonej pracy i zapoznać się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Czytaj więcej: Dzień Przedsiębiorczości w...

Kiermasz Walentynkowy

      Dnia 14.02.2013r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku miniprzedsiębiorstwa, pod opieką pani Teresy Woźniak, zorganizowały stragany, na których sprzedawały swoje wyroby związane ze świętem międzynarodowym Walentynkami. Przedsiębiorstwa „Suprise”, „Looklike” wykazały się kreatywnością nie tylko w dekoracjach własnych stoisk, ale w szczególności w wykonanych przez siebie wyrobach.

„Looklike” i „Suprise” mimo konkurencji i walki o klientów, usytuowane były obok siebie i wzajemnie pomagały sobie w przygotowaniach i sprzedaży.

Czytaj więcej: Kiermasz Walentynkowy

Spotkanie młodzieży z Burmistrzem Olecka W. Olszewskim

burmistrz      W dniu 3 grudnia 2012 roku Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku gościło burmistrza miasta i gminy Olecko pana mgr. Wacława Olszewskiego. Przybył on na spotkanie z uczniami klas I i II naszej szkoły.

Podczas spotkania Pan Burmistrz przedstawił uczniom, wyczerpująco i przystępnie, projektowanie budżetu. Podkreślił, między innymi, że przy planowaniu budżetu gminy należy uwzględnić przychody, np. w gminie przychody od podatników ( podatek rolny, podatek od nieruchomości, ewentualne dotacje unijne, przychody ze sprzedaży dóbr itp.).

Czytaj więcej: Spotkanie młodzieży z...

Szkoła praktycznej ekonomii

przedsiebiorczosc

W roku szkolnym 2012/203 uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku realizuje projekt Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości o nazwie Szkoła praktycznej ekonomii - młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo.

Czytaj więcej: Szkoła praktycznej ekonomii

Bankowość na lekcjach z podstaw przedsiębiorczości

26 października 2012r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości odbyło się pierwsze z serii spotkań o bankowości, w którym udział wzięli uczniowie klasy III D. Tego dnia gościliśmy Panią Irenę Kowalewską -specjalistę ds. sprzedaży oraz Panią Halinę Kostecką - kierownika ds. sprzedaży i obsługi klienta z Banku Pekao SA.

Czytaj więcej: Bankowość na lekcjach z...

Dzień Przedsiębiorczości

Dnia 22 marca 2012 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ''Dniu Przedsiębiorczości''. Każdy z nas mógł udać się do najbardziej interesującego go stanowiska pracy i dowiedzieć się nieco o specyfice danego zawodu, wymaganych kwalifikacjach oraz innych czynnikach składających się na wysiłek związany z dostosowaniem się do zmieniających się warunków pracy.

Czytaj więcej: Dzień Przedsiębiorczości

Szkoła z Klasą

I lo z klasą     Nauczyciele i uczniowie z kilkudziesięciu szkół z całej Polski uczestniczyli w piątej Gali Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS 2010, która odbyła się 5 listopada 2010 r. w NOT w Warszawie. Wzięły w niej udział także przedstawicielki Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku: pani Teresa Woźniak, która na co dzień jest nauczycielem podstaw przedsiębiorczości oraz pani Nina Grodzka pełniąca obowiązki wicedyrektora szkoły. 

Czytaj więcej: Szkoła z Klasą

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz