Przedstawiciele Straży Granicznej w naszej szkole

phoca thumb m sluzba graniczna spotkanie 03   I LO od wielu lat współpracuje z Placówką Straży Granicznej w Gołdapi. Tym razem szkołę odwiedziły Panie chorąży sztabowy SG Hanna Kościńska i chorą ży SG Agnieszka Bernatowicz.
   We środę 23.marca spotkały się z uczniami klas drugich i trzecich. Opowiadały o pracy na przejściu granicznym, przedstawiły wady i zalety służby w straży. Przedstawiły wymogi stawiane kandydatom do służby. Zawód, zwykle kojarzony z mężczyznami, od lat uprawiają także kobiety. Zainteresowanie zatrudnieniem wzrasta i prawdopodobnie w najbliższych latach przybędzie ofert pracy.

 

Czytaj więcej: Przedstawiciele Straży...

Uchodźcy, czyli jak to naprawdę jest…

phoca thumb m uchodzcy lo 02We wtorek 16. lutego naszą szkołę odwiedziła absolwentka – Pani Sandra Sych. Ukończyła ona Uniwersytet Warszawski na wydziale arabistyki. Do niedawna uczennica oleckiego liceum dziś może poszczycić się oryginalną i nietypową profesją, a mianowicie pomocą na rzecz uchodźców, pracą w Syrii, Libanie i Palestynie.

Spotkanie z osobą zawodowo zajmującą się problemami uchodźców pomogło rozwiać nasze wątpliwości i ukształtować pogląd na temat kryzysu imigrantów i uchodźców w Europie. Ilu ludzi tyle opinii, jednak aby wyrobić sobie ową opinię, trzeba poznać fakty.

Czytaj więcej: Uchodźcy, czyli jak to...

Masz prawo dobrze znać prawo!

phoca thumb m warsztat prawo 018. stycznia 2016 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku odbyły sie warsztaty "PRAWO NA SZKOLNYM KORYTARZU I W ŻYCIU CODZIENNYM MŁODZIEŻY" zorganiowane przez mgr Teresę Woźniak przy współpracy z UWM oraz MS.

Praktyczna i bardzo interseująca lekcja prawa przyciągneła uczniów klas pierwszych o profilu humanistycznym. Wykład pozwolił rozjaśnić obraz wymarzonych kierunków, a także pomóc w wyborze drogi na przyszłość. Prowadząca warsztaty dr Marta Kowalczyk-Ludzia z UWM w Olsztynie w przejrzysty i interesujący sposób przybliżyła najczęstsze przestępstwa i związne z nimi konsekwencje.

Czytaj więcej: Masz prawo dobrze znać prawo!

Dzień Przedsiębiorczości w I Liceum im. J. Kochanowskiego

phoca thumb m dzien pp0425 marca 2015 roku nasza szkoła po raz kolejny brała udział w dwunastej edycji programu „Dzień Przedsiębiorczości”. Jego koordynatorką w liceum była nauczycielka przedsiębiorczości i doradca zawodowy Pani Teresa Woźniak. Celem projektu jest pomoc młodzieży w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Raz w roku mamy możliwość odwiedzenia wybranych zakładów pracy. Tam możemy uzyskać informacje o wykształceniu i umiejętnościach niezbędnych w danym zawodzie. Kilkugodzinne praktyki pozwolą nam zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonej pracy i zapoznać się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Czytaj więcej: Dzień Przedsiębiorczości w...

Kiermasz Walentynkowy

      Dnia 14.02.2013r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku miniprzedsiębiorstwa, pod opieką pani Teresy Woźniak, zorganizowały stragany, na których sprzedawały swoje wyroby związane ze świętem międzynarodowym Walentynkami. Przedsiębiorstwa „Suprise”, „Looklike” wykazały się kreatywnością nie tylko w dekoracjach własnych stoisk, ale w szczególności w wykonanych przez siebie wyrobach.

„Looklike” i „Suprise” mimo konkurencji i walki o klientów, usytuowane były obok siebie i wzajemnie pomagały sobie w przygotowaniach i sprzedaży.

Czytaj więcej: Kiermasz Walentynkowy

Spotkanie młodzieży z Burmistrzem Olecka W. Olszewskim

burmistrz      W dniu 3 grudnia 2012 roku Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku gościło burmistrza miasta i gminy Olecko pana mgr. Wacława Olszewskiego. Przybył on na spotkanie z uczniami klas I i II naszej szkoły.

Podczas spotkania Pan Burmistrz przedstawił uczniom, wyczerpująco i przystępnie, projektowanie budżetu. Podkreślił, między innymi, że przy planowaniu budżetu gminy należy uwzględnić przychody, np. w gminie przychody od podatników ( podatek rolny, podatek od nieruchomości, ewentualne dotacje unijne, przychody ze sprzedaży dóbr itp.).

Czytaj więcej: Spotkanie młodzieży z...

Szkoła praktycznej ekonomii

przedsiebiorczosc

W roku szkolnym 2012/203 uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku realizuje projekt Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości o nazwie Szkoła praktycznej ekonomii - młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo.

Czytaj więcej: Szkoła praktycznej ekonomii

Bankowość na lekcjach z podstaw przedsiębiorczości

26 października 2012r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości odbyło się pierwsze z serii spotkań o bankowości, w którym udział wzięli uczniowie klasy III D. Tego dnia gościliśmy Panią Irenę Kowalewską -specjalistę ds. sprzedaży oraz Panią Halinę Kostecką - kierownika ds. sprzedaży i obsługi klienta z Banku Pekao SA.

Czytaj więcej: Bankowość na lekcjach z...

Dzień Przedsiębiorczości

Dnia 22 marca 2012 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ''Dniu Przedsiębiorczości''. Każdy z nas mógł udać się do najbardziej interesującego go stanowiska pracy i dowiedzieć się nieco o specyfice danego zawodu, wymaganych kwalifikacjach oraz innych czynnikach składających się na wysiłek związany z dostosowaniem się do zmieniających się warunków pracy.

Czytaj więcej: Dzień Przedsiębiorczości

Szkoła z Klasą

I lo z klasą     Nauczyciele i uczniowie z kilkudziesięciu szkół z całej Polski uczestniczyli w piątej Gali Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS 2010, która odbyła się 5 listopada 2010 r. w NOT w Warszawie. Wzięły w niej udział także przedstawicielki Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku: pani Teresa Woźniak, która na co dzień jest nauczycielem podstaw przedsiębiorczości oraz pani Nina Grodzka pełniąca obowiązki wicedyrektora szkoły. 

Czytaj więcej: Szkoła z Klasą

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz