Masz prawo dobrze znać prawo!

phoca thumb m warsztat prawo 018. stycznia 2016 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku odbyły sie warsztaty "PRAWO NA SZKOLNYM KORYTARZU I W ŻYCIU CODZIENNYM MŁODZIEŻY" zorganiowane przez mgr Teresę Woźniak przy współpracy z UWM oraz MS.

Praktyczna i bardzo interseująca lekcja prawa przyciągneła uczniów klas pierwszych o profilu humanistycznym. Wykład pozwolił rozjaśnić obraz wymarzonych kierunków, a także pomóc w wyborze drogi na przyszłość. Prowadząca warsztaty dr Marta Kowalczyk-Ludzia z UWM w Olsztynie w przejrzysty i interesujący sposób przybliżyła najczęstsze przestępstwa i związne z nimi konsekwencje.

Uczestnicząc w zajęciach poznaliśmy bliżej specyfikę pracy sędziego, prokuratora czy adwokata. Odgrywając scenę z sali rozpraw, gdzie wszyscy mogliśmy wczuć się w rolę sędziego, poczuliśmy piętno odpowiedzialności za czyjąś przyszłość. Myślę że niejednemu z nas mógłby spodobać się ten zawód i że ten czas pomógł w odkryciu naszych ukrytych zainteresowań.

W krótkiej rozmowie z dr Martą Kowalczyk-Ludzią dowiedziałam się ,że w naszej grupie znajdują się osoby mające potencjał. Są to drugie warsztaty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzone przez panią doktor. Przyznała ona, że dobrze pracuje się jej z osobami nieco młodszymi niż studenci. Taka forma nauki o wiele bardziej przybliża młodzieży treść tematu w porównaniu do tradycyjnie prowadzonych lekcji - słuchając opinii uczniów, chórem przyznali, iż bardzo wiele wynieśli z takiej formy zajęć, a także że tego typu nauczanie mogłoby odbywać się cześciej.

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz