Pierwszy raz w wymarzonym zawodzie

phoca thumb m received 132269574114759427.04.2017r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Olecku pod okiem koordynatora pani Teresy Woźniak odbyła się 14. edycja Dnia Przedsiębiorczości.

Młodzież udała się do niemal 30 przedsiębiorstw i instytucji na terenie gminy Olecko. Licealiści, zgodnie ze swoimi ambicjami, marzeniami i chęcią odkrywania, sami wybierali zawody, w które chcieli się wcielić i spróbować swoich sił na stanowisku pracy. Przyszli kandydaci na studia spędzili swój Dzień Przedsiębiorczości począwszy od Komendy Powiatowej Policji po kancelarie adwokackie, studia urody, kliniki weterynaryjne, banki, hotele, Urząd Skarbowy czy przedszkola i szkoły oraz inne firmy i instytucje.
Szczególnie udanym spotkaniem była wizyta w miejscowym szpitalu "Olmedica", gdzie młodzież odkryła tajniki pracy na poszczególnych stanowiskach, między innymi na Oddziale Położniczym.

Wzruszającym wydarzeniem były zajęcia z niepełnosprawnymi dziećmi w Środowiskowym Domu Samopomocy, licealiści mogli zobaczyć, jak wygląda rehabilitacja, etapy kształcenia oraz praca z psychologiem. Młodzież interesująca się marketingiem doświadczyła, jak wygląda reklama od strony technicznej w "Manufakturze Reklamy" a dziewczyny marzące o pracy z dziećmi pomagały opiekować się maluchami w przedszkolu "Smyk".Kandydaci na studia myślący o karierze związanej z finansami odwiedzając Urząd Skarbowy nauczyli się między innymi wypełniać prawidłowo PIT.

Zdecydowana większość licealistów była zadowolona i wiele się nauczyła korzystając z Dnia Przedsiębiorczości.

Oby więcej takich projektów!

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz