COGITO ERGO SUM

image001

Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły, Agata Julia Prosińska, otrzymała rekomendację do udziału w zawodach centralnych XXIX Olimpiady Filozoficznej.

Awans do etapu okręgowego zapewniła Agacie praca na temat: "Kim jesteśmy i jak się stwarzamy? Filozof wobec zagadnienia człowieczeństwa". Esej pozytywnie ocenili pracownicy Instytutu Filozofii UWM w Olsztynie.

Czytaj więcej: COGITO ERGO SUM

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

phoca thumb m 49 308271 marca 2016 roku uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego  w Olecku uczcili pamięć żołnierzy wyklętych, organizując na korytarzach szkolnych wystawę fotografii, ukazujących najwybitniejszych bojowników o wolność naszej Ojczyzny. Wystawa była efektem współpracy naszej szkoły z Instytutem Pamięci Narodowej. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia materiałów, które wykorzystaliśmy.

 

Czytaj więcej: Narodowy Dzień Pamięci...

Etap okręgowy XXVIII Olimpiady Filozoficznej

filosofiaAwans do etapu okręgowego XXVIII Olimpiady Filozoficznej. 18 stycznia 2016 otrzymaliśmy oficjalne pismo informujące o zakwalifikowaniu uczennicy klasy I B2, Agaty Julii Prosińskiej do etapu okręgowego olimpiady filozoficznej. Serdecznie gratulujemy sukcesu, tym bardziej, że filozofia nie jest przedmiotem nauczanym w szkole, a kwalifikacji dokonuje komisja złożona z pracowników Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie. W pierwszym etapie Agata przedstawiła pracę pt. „Zwierzęta, ludzie i maszyny: co to znaczy myśleć?”

Czytaj więcej: Etap okręgowy XXVIII...

Spotkanie z Wojciechem Starzyńskim

phoca thumb m spotkanie04nia 9.11.2015r. odbyło się spotkanie z Wojciechem Starzyńskim – prezesem zarządu fundacji „Rodzice Szkole”, na temat „Świadkowie historii – Polska droga do Wolności 1944-1998”. Historia opowiedziana przez naszego gościa dotyczyła II połowy XX wieku – począwszy od Akcji Burza aż do obrad Okrągłego Stołu. Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy. Pan Wojciech opowiadał nie tylko o historii, ale także o wydarzeniach, w których brał udział. Ze strony uczniów padało wiele pytań, w szczególności o stan wojenny.

Czytaj więcej: Spotkanie z Wojciechem...

VII Zamkowe Biegi z Klio

phoca thumb m plakat424 września 2015 roku w Zespole Szkół Technicznych w Olecku odbyły się VII Zamkowe Biegi z Klio. W imprezie, mającej charakter konkursu, rywalizowało dziewięć reprezentacji szkół Gimnazjum w Świętajnie, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum Społecznego STO, Gimnazjum przy ZST, Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych, I Liceum Ogólnokształcącego, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Głuchych oraz Zespołu Szkół Technicznych.

Czytaj więcej: VII Zamkowe Biegi z Klio

Wystawa monet

phoca thumb m wystawamonet20153W poniedziałek 23.02.2015r. w siedzibie Oleckiego Stowarzyszenia Aktywnych „Zamek” w Zespole Szkół Technicznych uczniowie klasy II B I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku wraz z nauczycielem historii mgr Zbigniewem Stefanowskim, w ramach lekcji historii i społeczeństwa, obejrzeli wystawę zatytułowaną  „4 tysiące lat mennictwa chińskiego”.

Spotkanie rozpoczął krótki wykład mgr Marii Jolanty Góryńskiej na temat środków płatniczych Chin. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć monety kościane sprzed prawie 2000 lat p.n.e., monety z metali kolorowych w tym różnych stopów brązu, niklu, ołowiu, żelaza, srebrne.

Czytaj więcej: Wystawa monet

75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego!

phoca thumb l dsc05573Dnia 25.09.2014r. w naszej szkole upamiętniono apelem 75 rocznice powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Za aranżacje tego wydarzenia odpowiedzialni byli nauczyciele w składzie : mgr Paweł Kurowski, mgr Mariusz Bartnicki, mgr Zbigniew Stefanowski jak i uczniowie: Sara Stankiewicz, Natalia Brodzio, Paulina Czekała, Wiktoria Pawłowska, Manuela Innocenzi, Aneta Wijas, Paulina Sadłowska, Hubert Sowul, Norbert Sowul, Daniel Ostrowski, Maciej Steckiewicz, Piotr Sosnowski.

Czytaj więcej: 75 rocznica powstania...

Nakręciliśmy dokument o Olecku

plac.minNauczyciel Zbigniew Stefanowski oraz uczniowie Hubert Sowul i Karolina Wińska zrealizowali przy współpracy z panem Lechem Kalejta, absolwentem naszej szkoły oraz Elizą Ptaszyńską z Oleckiej Izby Historycznej film dokumentalny pt. "Olecki rynek". Poniżej film z napisami niemieckimi (tłumaczenie Ewa Budzińska).

 

Czytaj więcej: Nakręciliśmy dokument o Olecku

V Zamkowe Biegi z Klio

26 września 2013r. odbyły się V Zamkowe Biegi z Klio organizowane przez ZST w Olecku. W tym roku hasło przewodnie imprezy brzmiało: „Nie od razu Polskę zbudowano”. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Łabanowski, Karolina Gajewska i Angelika Motulewicz z kl. I „b” oraz Szymon Niesterow z kl. I „c”, którzy rywalizując z dziesięcioma drużynami, wywalczyli III miejsce.

Czytaj więcej: V Zamkowe Biegi z Klio

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

żołnierze wykleci      W poniedziałek 4 marca w Liceum Ogólnokształcącym odbył się krótki apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Jest to nowe polskie święto państwowe obchodzone 1 marca, poświęcone pamięci żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku.

     Data 1 marca upamiętnia zamordowanie przez komunistów  w 1951 w mokotowskim więzieniu strzałem w tył głowy przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej.

Czytaj więcej: Narodowy Dzień Pamięci...

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz