Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

foxOgólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od kilku lat uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego biorą udział w konkursie „FOX”, w tym roku odbyła się jego XVII edycja. W tym roku do konkursu przystąpiło 24 uczniów z I-III klasy naszej szkoły.

 

Czytaj więcej: Ogólnopolski Konkurs Języka...

Konkurs Excellence

phoca thumb m 20170510 103833Dnia 11 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole coroczny konkurs Excellence, skierowany do uczniów gimnazjów i I LO w Olecku. W konkursie tym wzięło udział ponad 40 osób. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją znajomość gramatyki, słownictwa, jak również wiedzy o krajach anglojęzycznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wyniki konkursu i zwycięzców poznamy pod koniec maja. Zostaną umieszczone na stronie www.excellence.lo.olecko.pl.

 

Czytaj więcej: Konkurs Excellence

Lekcja angielskiego online ze Lwowem

onlineW środę 26 kwietnia 2017r. odbyła się lekcja języka angielskiego online z uczniami ze Szkoły Średniej nr. 98 we Lwowie. W lekcji uczestniczyli uczniowie klasy I B2 naszej szkoły oraz uczniowie 10 klasy z Ukrainy. Zanim odbyło się spotkanie uczniowie wymienili się prezentacją, w której krótko przedstawili swój region, szkołę oraz klasę.

Pomimo problemów technicznych, udało im się wiele powiedzieć o sobie oraz zadać mnóstwo pytań dotyczących szkoły, zainteresowań oraz planów na przyszłość.

Czytaj więcej: Lekcja angielskiego online...

Finał Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii

wielka brytaniaW dniu 22 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół nr. 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku odbył się konkurs dotyczący wiedzy o Wielkiej Brytanii. 9 osób z naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu finałowego. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zdo

Wyniki konkursu:

I miejsce - Aneta Pokora kl. III B
III miejsce - Gabriela Jagłowska kl. II A
Wyróżnienie - Agata Julia Prosińska kl. II B2

Gratulujemy zwycięstwa i zapraszamy do udziału w konkursie w następnym roku. Opiekunowie: Oksana Korzun, Marta Bielenica.

Czytaj więcej: Finał Konkursu Wiedzy o...

Współpraca z Ukrainą - lekcja angielskiego on-line

W czwartek 15 grudnia odbyła się lekcja języka angielskiego on-line w ramach kilkuletniej współpracy z Liceum Ogólnokształcącym ,co znajduję się w miasteczku Kolky w obwodzie Wołyńskim na Ukrainie. W lekcji uczestniczyli uczniowie kl. Ib2(gr.2) naszego liceum oraz uczniowie 10 klasy liceum na Ukrainie.

Czytaj więcej: Współpraca z Ukrainą -...

XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX

fox 2016   1 maja 2016r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „FOX 2016”. Przystąpiło do niego 20 osób.  Agata Julia Prosińska kl.1B2 otrzymała nagrodę I stopnia (wynik bardzo dobry).

 

Czytaj więcej: XVI edycja Ogólnopolskiego...

Wyniki konkursu Excellence 2015

konkurs 2 edycjaWyniki konkursu języka angielskiego EXCLLENCE

Kategoria IA
I/II GIM
1.Bielanica Agata GM 2- 87%
2.Bagan Gabriela GM Siejnik- 81%
3.Czerwiński Oliwier Mateusz GM Kowale Oleckie- 79%

Czytaj więcej: Wyniki konkursu Excellence...

Lekcja angielskiego z uczniami z Ukrainy przez Skype’a

phoca thumb m sam 07918 grudnia 2014 roku uczniowie klasy II B (grupa p. Oksany Korzun) wzięła udział w lekcji języka angielskiego przez Skype'a, podczas której rozmawiali ze swoimi rówieśnikami z Ukrainy, którzy uczęszczają do liceum w Kolkach (na Wołyniu).
Przed rozmową na Skype uczniowie kontaktowali się ze sobą za pomocą Facebook'a oraz wymienili się prezentacjami na temat swoich szkół i okolicy.
Rozmowa przez Internet dotyczyła tradycji związanych ze świętem św. Andrzeja oraz św. Mikołaja. Na pożegnanie uczniowie zaśpiewali kolędy w języku ojczystym i złożyli sobie nawzajem świąteczne życzenia.

Czytaj więcej: Lekcja angielskiego z...

Dzień Języków Obcych

phoca thumb l img 4845„Iloma językami mówisz, tyle razy jesteś człowiekiem” pisał Johann Wolfgang von Goethe. Popularyzacji znajomości, jakże potrzebnych w dzisiejszym świecie, języków obcych służyła zorganizowana 30-go października w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego impreza. Pod skromną nazwą „Dzień Języków Obcych” odbyły się występy, które poza promocją lingwistyczną miały na celu przybliżenie młodzieży elementów kultury innych krajów.

Czytaj więcej: Dzień Języków Obcych

Wyniki konkursu języka angielskiego "excellence"

phoca thumb l img 2359NAJLEPSZY WYNIK W CAŁYM KONKURSIE UZYSKAŁ MACIEJ MARUSZAK w kategorii III z LO uzyskując 89%  i otrzymuje nowoczesny tablet.

Wszyscy laureaci otrzymują darmowe podręczniki do języka angielskiego.

 

Czytaj więcej: Wyniki konkursu języka...

Europejski Dzień Języków w Liceum

jezyki obceDnia 4 października 2013r. odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z Europejskim Dniem Języków. Była to okazja do podkreślenia różnorodności językowej naszego kontynentu oraz promowania nauki języków obcych.

Podczas apelu przyznano nagrody za plakat prezentujący państwo europejskie. Pierwsze miejsce przypadło Paulinie Czekała i Urszuli Komorowskiej z kl. I a, zaś drugie miejsce  - Monice Słowińskiej i Emilii Woronko z kl. IIc.

Czytaj więcej: Europejski Dzień Języków w...

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz