Dzień Języków Obcych

phoca thumb l img 4845„Iloma językami mówisz, tyle razy jesteś człowiekiem” pisał Johann Wolfgang von Goethe. Popularyzacji znajomości, jakże potrzebnych w dzisiejszym świecie, języków obcych służyła zorganizowana 30-go października w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego impreza. Pod skromną nazwą „Dzień Języków Obcych” odbyły się występy, które poza promocją lingwistyczną miały na celu przybliżenie młodzieży elementów kultury innych krajów.

Nad przygotowaniem imprezy czuwali oczywiście nauczyciele języków obcych. Dekorację uroczystości stanowiły makiety obiektów kojarzących się z różnymi krajami przygotowane przez uczniów. Pośród nich znalazły się dwa holenderskie wiatraki, Big Ben, piramida Luwru czy Disneyland.
Reprezentacje klas rywalizowały w konkurencjach lingwistycznych i w konkursie tańca.
Drużyny miały za zadanie rozpoznanie przysłów w obcych językach, przeczytanie łamańców językowych i określenie, z jakiego języka pochodzą polskie słowa obcego pochodzenia. Drużyny dzielnie radziły sobie z zadaniami. Podziw wzbudziła uczennica kl. III D Elżbieta Roszkowska, która w konkurencji czytania łamańców językowych świetnie poradziła sobie z odczytaniem niemieckiego zdania „ Bürsten mit weißen Borsten bürsten besser als Bürsten mit schwarzen Borsten bürsten.”
Następnie pary z poszczególnych klas zaprezentowały się w wiązance tańców złożonej z kalinki, walca, rock’n’rolla i kankana. Podczas gdy jury liczyło punkty, publiczność wysłuchała piosenek w językach obcych w wykonaniu uczennic: Wiktorii Pawłowskiej z kl. IA, Agnieszki Łazarskiej z kl. IC, Wiktorii Świtaj z kl. IIA i Natalii Brozio z klasy IIA. Dziewczyny śpiewały świetnie i zebrały zasłużone oklaski. Sądząc po intensywności aplauzu, najbardziej zachwyciła publiczność Wiktoria Świtaj śpiewająca w języku angielskim.
Po występach wokalnych jury złożone z nauczycieli i przedstawiciela uczniów ogłosiło wyniki. Rywalizację wygrała klasa IB, drugie miejsce zajęła klasa IIC a trzecie-klasa IIID.
Wszyscy uczestnicy otrzymali brawa za zaangażowanie i odwagę, której na pewno potrzeba, aby wystąpić przed tak liczną widownią.

Zobacz więcej zdjęć...

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz