Jak uczyć się tolerancji i burzyć stereotypy?

phoca thumb m filomteka2016 01Najlepiej dobrze się bawiąc. I zaczynając od siebie.

W ramach Programu Edukacji Filmowej „KinoSzkoła” uczniowie naszej szkoły w poniedziałek 25.kwietnia obejrzeli francuską komedię współczesną „Za jakie grzechy, dobry Boże?”.

Obraz z 2014 roku przedstawia zabawne perypetie konserwatywnej francuskiej rodziny, która ma zmierzyć się z przyjęciem do swego grona zięciów różnych wyznań i narodowości. Film ośmiesza właściwie wszystkie stereotypy w myśleniu Europejczyków – od tych na temat Azjatów po katolickich duchownych i psychoterapeutów. Ale też nienachalnie podpowiada, że najważniejszym elementem spotkania ludzi tak różnych od siebie jest otwartość na drobne gesty. Jednym z najbardziej wymownych przykładów jest scena, kiedy teściowa przygotowuje indyka w kilku smakach – dla każdego z mężów swoich córek.

Film sympatyczny, ale nie – banalny. Jakby zgodnie z oświeceniową dewizą „bawiąc uczyć”. A edukacji na temat tolerancji ciągle nam w Olecku brakuje. Seans organizatorzy poprzedzili krótkim i ciekawym wykładem p.JackaDziduszki z Instytutu Sztuki Filmowej na temat stereotypów.
W czerwcu kolejny film przed nami: „Body/Ciało” M.Szumowskiej.

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz