Spotkanie autorskie z Arturem Urbanowiczem

20 marca 2017 roku młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego spotkała się w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Olecku z panem Arturem Urbanowiczem. Na co dzień to wykładowca informatyki na Uniwersytecie Gdańskim, z wykształcenia matematyk, jednak jego największą pasją jest pisanie.

Autor ma na koncie debiut literacki pt. "Gałęziste" (wyd. 2015 r.), zaś latem ujrzy światło dzienne jego druga powieść - "Grzesznik". Jak twierdzi sam pisarz, osadził akcję książki na terenach Suwalszczyzny, z której pochodzi, gdyż od zawsze był zakochany w tym miejscu i prócz napisania powieści grozy, wykorzystującej elementy mitologii słowiańskiej, pragnął ukazać piękno swojej małej ojczyzny.

Podczas spotkania autorskiego pan Urbanowicz przedstawił w interesujący sposób pewne treści ze swojej książki, inspiracje oraz grafiki. Opowiedział o procesie twórczym i tajemnicach bliskich nam terenów Suwalszczyzny. Zdradził także, że obecnie pracuje nad trzecią książką. Autor uważa, iż dzięki grozie (motyw, który dominuje w jego twórczości) możemy dotykać sfer, które nie zostały zbadane racjonalnie.

Pan Urbanowicz okazał się być niezwykle intrygującym, zabawnym i bezpośrednim człowiekiem, z którym uczniowie I LO miło spędzili czas. Mam nadzieję, że po tak fascynującym spotkaniu więcej osób zainteresuje się czytaniem i sięgnie między innymi po książki Artura Urbanowicza.

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz