Uczennica I LO wśród najlepszych!

phoca thumb m olimpiadaDnia 4 marca w Toruniu odbył się etap okręgowy XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego. Uczestniczyła w nim uczennica naszego liceum - Barbara Szczecina, która przygotowywała się pod opieką nauczycielki języka rosyjskiego - Iwony Milczarek.

Szansę na uczestnictwo w etapie okręgowym otrzymała po pokonaniu etapu szkolnego (28 listopada 2016r.), składającego się z części pisemnej - test leksykalno-gramatyczny z elementami realioznawstwa i ustnej, na który uczennica przygotowała wypowiedź na temat "Konflikt pokoleń w powieści Ojcowie i dzieci I.S. Turgieniewa" na podstawie lektury w oryginale. Warunkiem zakwalifikowania się do etapu okręgowego było osiągnięcie bardzo wysokiego wyniku na etapie szkolnym (minimum 70 pkt. z części pisemnej) oraz pozytywna weryfikacja wśród wszystkich wyników szkolnych na terenie okręgu.

Czytaj więcej: Uczennica I LO wśród...

Finalistka ogólnopolskiego konkursu

phoca thumb m konkurs ros2016 001Po raz pierwszy uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku wzięły udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE RECYTACJI POEZJI I PROZY Aleksandra PUSZKINA i Adama MICKIEWICZA ”PUSZKINIANA 2016”. Organizatorami XXXI edycji konkursu byli: Stowarzyszenie Polska - Rosja, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód – Oddział Mazowiecki oraz Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie. Konkurs odbył się w warszawskiej siedzibie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód.

I LO reprezentowały: Ewelina Szymanowska (kl. IIB), Sandra Świerzbin (kl. IB 2) oraz Kinga Matwiejczyk (kl. IA) pod opieką nauczycielki języka rosyjskiego – Iwony Milczarek.

Czytaj więcej: Finalistka ogólnopolskiego...

Zajęcia dodatkowe - język rosyjski

  1. Zajęcia wyrównawcze: wtorek -7 lekcja
  2. Zajęcia przygotowujące do matury: poniedziałek - 7,8 lekcja
  3. Zajęcia z języka rosyjskiego - poziom zaawansowany - czwartek - 8 lekcja

Konkurs piosenki świątecznej w językach obcych

phoca thumb m koleda 2015 504W dniu 22 grudnia 2015 cała społeczność szkolna w wyjątkowo świątecznych nastrojach spotkała się na sali gimnastycznej, aby wspólnie bawić się i spędzić kilka radosnych chwil przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Głównymi organizatorkami apelu były Pani Iwona Milczarek i Pani Ewa Budzińska przy wsparciu innych nauczycieli języków obcych. Na początku kilku uczniów złożyło wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia w paru wersjach językowych. Następnie czas umiliły uczennice Barbara Kamińska(kl. 1a) i EmiliaTokajuk (kl. 2a) śpiewając "Jingle Bells" w kilku obcych językach.

Czytaj więcej: Konkurs piosenki...

Wieczorek rosyjski - Spotkanie z kulturą

phoca thumb l dsc 0011    Dnia 28.02.2014 odbył się w naszej szkolnej auli wieczorek rosyjski, pt. „Zakochaj się w Rosji", przygotowany przez Panią mgr Iwonę Milczarek. Takie wydarzenie mogło odbyć się dzięki pomocy, zarówno finansowej, jak i organizacyjnej, Pana Wojciecha Leonarczyka, Państwa Krystyny i Jana Pęcaków, mgr Emilii Przemielewskiej, mgr Katarzyny Kamińskiej, mgr Mariusza Bartnickiego.
Sala pękała w szwach.

Czytaj więcej: Wieczorek rosyjski -...

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz