Uczennica I LO wśród najlepszych!

phoca thumb m olimpiadaDnia 4 marca w Toruniu odbył się etap okręgowy XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego. Uczestniczyła w nim uczennica naszego liceum - Barbara Szczecina, która przygotowywała się pod opieką nauczycielki języka rosyjskiego - Iwony Milczarek.

Szansę na uczestnictwo w etapie okręgowym otrzymała po pokonaniu etapu szkolnego (28 listopada 2016r.), składającego się z części pisemnej - test leksykalno-gramatyczny z elementami realioznawstwa i ustnej, na który uczennica przygotowała wypowiedź na temat "Konflikt pokoleń w powieści Ojcowie i dzieci I.S. Turgieniewa" na podstawie lektury w oryginale. Warunkiem zakwalifikowania się do etapu okręgowego było osiągnięcie bardzo wysokiego wyniku na etapie szkolnym (minimum 70 pkt. z części pisemnej) oraz pozytywna weryfikacja wśród wszystkich wyników szkolnych na terenie okręgu.

Wyprawa do miasta Kopernika wymagała poważnego przygotowania. Olimpiada na etapie okręgowym postawiła uczestnikom za zadanie opanowanie 15 tematów ustnych oraz rozległego materiału gramatyczno-leksykalnego. Wśród 34 uczestników etapu okręgowego konkurencja była bardzo duża, między innymi dlatego, że do olimpiady przystąpiło wielu tzw. native speakerów czyli osób pochodzenia rosyjskiego. W takim gronie Barbarze Szczecinie udało się osiągnąć drugi wynik z części pisemnej oraz wysoki wynik łączny, który dał jej wyróżnienie i rekomendację do etapu centralnego. Po weryfikacji wyników okręgowych z całego kraju komisja wyłoni najlepszych. Trzymamy kciuki i gratulujemy już osiągniętego sukcesu!

phoca thumb l olimpiada

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz