Forum matematyków i informatyków

phoca thumb m forum2016 2614 kwietnia I Liceum Ogólnokształcące w Olecku zorganizowało wspólnie z Politechniką Białostocką i CKU z Białegostoku konferencję, która była skierowana do nauczycieli matematyki i informatyki. Przybyłych nauczycieli powitał dyrektor Leszek Olszewski i dr hab. Dorota Mozyrska – Prodziekan ds. Promocji i Współpracy Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Zgromadzeni wysłuchali następujących tematów:

1. Ocenianie. Analiza wyników egzaminów zewnętrznych - mgr Teresa Chrostowska, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku,
2. Kilka słów o kombinatoryce - prof. dr hab. Czesław Bagiński,
3. Geometria z programem C.A.R. - dr hab. Dorota Mozyrska,
4.Geometryzacja w nauczaniu matematyki - dr Edward Zych,
5. Jak aktywizować uczniów na lekcjach informatyki w gimnazjum - mgr Marek Dudzicz,
6. Stworzenie pierwszego bloga w oparciu o Wordpress i Microsoft Azure - Piotr Jurkiewicz, Koło Naukowe Grupa .NET Politechniki Białostockiej.

Specjalnie dla uczniów I LO zostały wygłoszone wykłady przez dr Edwarda Zycha oraz przez dr Marzenę Filipowicz – Chomko odnośnie przekrojów brył i fraktali.

Jako ciekawostką forum były przywiezione okulary wirtualnej rzeczywistości Oculus . Można je wykorzystać w grach czy obejrzeć film, ale również w medycynie wśród pacjentów po traumatycznych przeżyciach, na przykład ofiary wojen lub terroru - można będzie skonfrontować wirtualnie z ich fobiami. Natomiast pacjenci potrzebujący protez już przed operacją będą mogli trenować posługiwanie się sztucznymi kończynami. Można wykorzystać je przy projektowaniu: jeszcze przed fazą produkcji projektanci wirtualnie będą mogli obejrzeć swoje produkty, a architekci wirtualnie pokażą domy swoim klientom.
Z wykładów skorzystali nauczyciele ze szkół z powiatu oleckiego, I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach oraz Gimnazjum w Bakałarzewie.
Pomysłodawcą i współorganizatorką forum dla nauczycieli matematyki i informatyki była Elżbieta Guziejko. W przyszłym roku szkolnym planowane jest kolejne sympozjum naukowe.

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz