Dobra passa matematyków z I LO trwa

phoca thumb m matma1I Liceum Ogólnokształcące w Olecku może pochwalić się kolejnymi osiągnięciami w konkursach matematycznych. Oprócz finalistek etapu centralnego w konkursie organizowanym przez Politechnikę Warszawską, mamy jeszcze finalistów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Pangea”, którego finisz odbył się 29 kwietnia w Warszawie i uczestniczyły w nim: z klas pierwszych: Magdalena Drobiszewska i Aleksander Krupa, z drugich: Mateusz Biszewski. Ze względu na rozdanie w tym dniu świadectw ukończenia szkoły, nie pojechali uczniowie z klas maturalnych: Angelika Motulewicz, Olga Przekop, Aleksandra Wilke i Cezary Szmurło. W tym konkursie do ostatniego etapu zostaje zakwalifikowanych 150 osób z najlepszymi wynikami z kraju w danej kategorii. Konkurs jest organizowany przez Meridian International School we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu w Warszawie.

Kolejnym, z którego znamy już ostateczne wyniki są: „Matematyczne Preteksty”. Tu pierwsze miejsce w kraju w kategorii klas trzecich szkół ponadgimnazjalnych zajęła Aleksandra Wilke z klasy 3b, a wśród klas pierwszych Magdalena Dąbrowska z klasy 1a zajęła trzecie miejsce.

Nasi uczniowie startowali również w IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiadzy „O Diamentowy Indeks AGH”, której organizatorem jest Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie. Tu w drugim etapie wzięli udział uczniowie z klasy 3b: Angelika Motulewicz, Olga Przekop, Aleksandra Wilke, Cezary Szmurło.

Trzy uczennice: Aleksandra Wilke, Angelika Motulewicz i Olga Przekop zostały już finalistkami w VI Łomżyńskim Konkursie Matematycznym, którego ostatni etap odbędzie się 9 czerwca. Konkurs organizowany jest przez Instytut Informatyki i Automatyki w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Możemy pochwalić się też wynikami w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Magda Drobiszewska z klasy 1a uzyskała najlepszy wynik w regionie w kategorii Junior 2, pokonując uczniów ze szkół z Ełku, Gołdapi, Pisza i Olecka. Szymon Kowalewski i Olga Przekop osiągnęli najlepszy rezultat w powiecie, w kategorii Student 1 i Student 2.

Celem nadrzędnym konkursów jest zachęcenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do zainteresowania się matematyką, do wzbogacania wiedzy z tej dziedziny nauki, jak też intensywnego powtarzania materiału, a przez to pomoc w przygotowaniu się do egzaminu maturalnego i studiów wyższych.

Nauczycielem wymienionych uczniów jest Elżbieta Guziejko.

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz