Wszyscy lubią Sudoku!

phoca thumb m sudoku 2017 02110 stycznia 2017roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego odbył się finał I Powiatowego Konkursu „ Sudoku Lubię to! Uroczystość rozpoczęto od przywitania gości: starosty Kazimierza Iwanowskiego, przedstawicieli Radia 5, a przede wszystkim uczestników oraz koordynatorów konkursu. Nie byłoby tego przedsięwzięcia, gdyby nie idea zaproponowana przez nauczycielkę matematyki I LO Elżbietę Guziejko, jednocześnie organizatorce i propagatorce konkursów związanych z zagadnieniami matematycznymi. Niezwykle ważna okazała się pomoc partnerów – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza –Pani Eligii Bańkowskiej, a także dyrektor Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika – Pani Barbary Taraszkiewicz, dyrektora I LO Leszka Olszewskiego. Oczywiście nie mogło zabraknąć podziękowań także wspaniałym rodzicom, których reprezentowała przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 – Pani Joanna Skorupska- Gałkowska. Kilka ciekawostek o samym Sudoku przedstawiła uczennica I LO Małgorzata Zduniak.

Jaki był cel konkursu?

- popularyzowanie łamigłówek liczbowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej,
- doskonalenie umiejętności logicznego myślenia,
- propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Warto podkreślić, że konkurs rozgrywany był w czterech kategoriach:

  1. szkoły podstawowe klasy I-III
  2. szkoły podstawowe klasy IV-VI
  3. gimnazja
  4. szkoły ponadgimnazjalne.

Konkurs cieszył się w tym roku ogromnym zainteresowaniem. W etapie szkolnym wzięło udział aż 611 uczniów z terenu powiatu – 11 szkół podstawowych, wszystkie gimnazja i 4 szkoły ponadgimnazjalne. Do etapu finałowego dostało się 97 osób.

Patronatem honorowym I Powiatowy Konkurs Sudoku Lubię to! objęli Burmistrz Olecka oraz Starosta Olecki. Wszyscy zaangażowani w przygotowania zostali odznaczeni medalami „Przyjaciel Sudoku”. A do tego grona dołączyli: Leszek Olszewski, Eligia Bańkowska, Barbara Taraszkiewicz, Joanna Skorupska-Gałkowska. Koordynację przedsięwzięcia pani Elżbieta Guziejko powierzyła : Barbarze Domysławskiej, Marcie Kulbackiej Katarzynie Kalejta, Halinie Matwiejczyk.

Przyjaciół Sudoku nie zabrakło też wśród szkolnych koordynatorów konkursu. Medale powędrowały do: Marzanny Grodzickiej, Łucji Ciborowskiej, Anny Marii Monkiewicz, Małgorzaty Grzyb, Ewy Wasilewskiej–Ciwoniuk, Jerzego Koloszewskiego, Iwony Narkiewicz – Bielskiej, Anny Jarząbskiej, Anny Płazińskiej, Ewy Kamińskiej, Katarzyny Kalejta, Joanny Janickiej, Heleny Grochowskiej, Agnieszki Popczyńskiej, Beaty Kwiatkowskiej, Piotra Bruzgo, Pawła Karandzieja, Małgorzaty Essel, Barbary Domysławskiej.

W czasie oczekiwania na wyniki etapu finałowego uczestnicy i ich opiekunowie mogli obejrzeć bajkę pt. „ Humba Bumba Bang!” w reżyserii Z. Stefanowskiego – nauczyciela I LO, w której zagrała młodzież także tej szkoły. Niektórzy wybrali się na wycieczkę po szkolnych korytarzach. Dla jednych był to bodziec do snucia wspomnień, innym zaparło dech w piersiach. 10 stycznia nikt nie mógł czuć się przegrany. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i medal w kształcie kciuka (symbol konkursu). Organizatorzy zadbali także o pożywienie dla ciała, serwując przepyszne pączki, ciastka, zarówno zmagającym się z grą logiczną jak i im opiekunom. Elementem integrującym wszystkich zmagających się z Sudoku była wspólna konsumpcja tortu z logo konkursu.

Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe, wśród których były także medale.

W kategorii szkół podstawowych klasy I –III
1. Michał Bartnik – został on jednocześnie Mistrzem Sudoku w tej kategorii
2. Szymon Muszyński
3. Joanna Nalewajko

W kategorii szkół podstawowych klasy IV-VI
1. Dawid Kosiński - został on jednocześnie Mistrzem Sudoku w tej kategorii
2. Szymon Adameit
3. Gabriela Korotko

W kategorii szkół gimnazjalnych
1. Daria Dwojakowska, która została Mistrzynią Sudoku w tej kategorii wiekowej
2. Izabela Krzymińska
3. Agnieszka Majewska

W ostatniej kategorii, szkół ponadgimnazjalnych
1. Kinga Matwiejczyk, która została Mistrzynią Sudoku w tej kategorii wiekowej
2. Karolina Mikielska
3. Mariola Milewska.

Z myślą o wygodzie i szybkim dostępie do materiałów została stworzona niezwykle profesjonalna strona internetowa konkursu, z podziałem na strefę koordynatora, bazę diagramów do ćwiczeń Sudoku, itp. Warto wspomnieć, że już w marcu kolejny konkurs organizowany w naszej szkole- następna edycja „ Matematyki w obiektywie”. Patronat nad tymi zmaganiami objął Kurator Oświaty, Dziekan Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie, Burmistrz Olecka, Starosta Olecki, natomiast medialny - Radio 5. Zachęcamy do udziału!

 

Zobacz więcej zdjęć ...

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz