Zmagania matematyczne

dzien matematyki14 marca 2017 roku na czwartej godzinie lekcyjnej odbył się Turniej Matematyczny. Wzięli w nim udział uczniowie prawie wszystkich klas naszej szkoły. Tak młodzież świętowała Dzień Liczby Pi oraz Ogólnopolski Dzień Matematyki. Hasłem przewodnim tegorocznego Turnieju było: "Pieniądze to nie wszystko".

8 trzyosobowych drużyn rozwiązywało w drodze losowania zadania. Uczniowie po wykonaniu każdego z nich otrzymywali natychmiast informację dotyczącą jego poprawności oraz krótki opis rozwiązania związany z tym pytaniem, który pełnił rolę edukacyjną. Uczniowie, rozwiązując zadania turniejowe, które w większości były praktycznymi przykładami zastosowania matematyki w codziennych czynnościach, przekonali się, że matematyka może być przyjemna, prosta i przydatna, a nawet, że bez matematyki nie da się żyć.

Zwyciężyła drużyna z klasy IIIC w składzie: Kamil Gryglas, Kamil Januszczyk oraz Konrad Rajkowski, rozwiązując prawidłowo 9 zadań na 12 wykonywanych. Następnymi były ex aequo drużyny z klasy IIIA (Przemysław Tomczyk, Hubert Brogowski i Kacper Barszczewski), IIIB (Olga Sadkowska, Joanna Stempowicz i Kacper Truchan), IIB1 (Szymon Mach, Laura Stankiewicz i Sandra Maksimczyk) oraz IIB2 (Marcin Domoradzki, Dominika Jermak i Sandra Świerzbin).

Każdy wymieniony zwycięzca otrzymał nagrodę w postaci układanki przestrzennej, tzw. "Radosnego sześcianu", a wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy.

image002
Przykładowe wykonywane zadania i ich rozwiązania:

Zadanie 6. Treść oraz proponowane odpowiedzi

image004
Rozwiązanie i prawidłowa odpowiedź

image006

Zadanie kolejne

image008

image010

image012

image014

image016

 

Zasady Turnieju Matematycznego

  • Wylosowanie numeru zadania, którego treść pojawia się na ekranie i jest odczytana przez prowadzących
  • Następnie drużyny rozwiązują zadanie w czasie na nie przeznaczonym (podkład muzyczny trwający od 1-2 minut)
  • Po zakończeniu czasu na rozwiązanie, reprezentant drużyny, podnosi do góry karteczkę ze swoją odpowiedzią, która jest spisywana przez sędziów (tu sędziowie mogą wstać, aby się pokazać)
  • Następnie na ekranie będzie wskazana prawidłowa odpowiedź oraz krótka informacja na temat sposobu rozwiązania tego zadania
  • I czynności te powtarzamy od początku do następnego wylosowanego zadania
  • Każda drużyna może korzystać z kalkulatora, tablic z wybranymi wzorami matematycznymi oraz brudnopisu rozwiązywania zadania lub zapisu swoich obliczeń. Wszystko to znajduje się na stoliku jak również karteczki do udzielania odpowiedzi.
  • Hasłem przewodnim tegorocznego Turnieju jest: „Pieniądze to nie wszystko”.

Życzymy przyjemnej zabawy podczas zmagań konkursowych

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz