Współpracujemy:

Warto przeczytać!

24 października 2018r. w Olecku w hali Lega odbył się półfinał Mistrzostw Województwa w rozgrywkach „Moje boisko- Orlik 2012”. W zawodach startowały 4 drużyny: I LO Giżycko, LO Gołdap, LO Pisz i I LO Olecko jako gospodarz meczu.

Drużyna z Olecka pierwszy mecz rozegrała ze szkołą z Giżycka, był to bardzo zacięty pojedynek. Początek był dość nerwowy- nasze dziewczęta przegrywały 18:9. Po krótkim czasie pokazały jednak swoje umiejętności i doprowadziły do remisu 24:24. Niestety, w końcówce Giżycko było lepsze i wygrało I seta 27:25. II set dziewczęta z liceum w Olecku zagrały zdecydowanie lepiej i wygrały 25:21. W decydującym secie, po bardzo wyrównanej walce, Giżycko wygrało 15:12. W drugim meczu nasza drużyna zwyciężyła w setach z LO Pisz 2:0. W ostatnim meczu decydowała się sprawa awansu. Giżycko z trzema zwycięstwami zajęło I miejsce, a o II miejsce walczyły drużyny z Gołdapi i Olecka. Mecz był pełen emocji-  zawodniczki z liceum w Olecku wygrały z Gołdapią 2:0 i awansowały do finału wojewódzkiego.

Drużyna z I LO Olecko rokuje nadzieje na dalsze zwycięstwa. Tworzą ja dziewczęta z klas I i klas III. Skład drużyny: Dominika Bielecka, Maja Bobrowska, Klaudia Kapuścińska. Martyna Kapuścińska, Klaudia Matyszczyk, Julia Mierzejewska, Anita Olenkiewicz, Aleksandra Opalińska, Marlena Putra, Martyna Putra, Kaja Selwocka, Aleksandra Szczech. Trenerem drużyny jest p. Wojciech Pilichowski.

Drużynie z I LO w Olecku kibicowali uczniowie klas I C i II A. Rozgrywki sportowe potwierdziły duże umiejętności i zaangażowanie zawodniczek oraz duży wkład pracy ich trenera. Drużynie dziewcząt z liceum w Olecku życzymy sukcesów w finałach rozgrywek.