Współpracujemy:

Warto przeczytać!

W dniu 17 kwietnia 2015 roku drużyna dziewcząt I Liceum Ogólnokształcącego z powodzeniem wystartowała w Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Tenisie Stołowym Szkół Ponadgimnazjalnych. Zawody, z ramienia SZS, odbyły się w Lidzbarku Warmińskim. W turnieju finałowym wystąpiło 9 zespołów żeńskich reprezentujących m.in.: Węgorzewo, Nidzicę, Ruciane-Nida, Olsztyn. Drużyna z Olecka w wyniku rywalizacji w grupie zajęła I miejsce i wywalczyła tym samym udział w grupie finałowej. Dziewczęta pokonały 3:1 LO w Nidzicy i 3:0 ZS Nr 1 w Olsztynie.

Niestety w finałowej potyczce nie sprostały zespołom z LO w Węgorzewie i ZS Nr 2 w Ełku i ostatecznie zajęły III miejsce w województwie. Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Olecku wystąpiła w składzie: Ewa Boguszewska i Adrianna Barszczewska - podopieczne p. Marzeny Jasińskiej z ZS Nr 1 w Olecku. Opiekunem na zawodach sportowych był p. Robert Smyk - nauczyciel wychowania fizycznego w I LO.