Współpracujemy:

 

Warto przeczytać!

  

     

Znakomicie rozpoczęli nowy rok szkolny uczniowie reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego w Olecku. Dnia 17 września 2019 r. na stadionie ze sztuczną murawą (MOSiR) odbył się Turniej o Mistrzostwo Powiatu w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców (turniej z cyklu: ”Moje boisko- Orlik 2012).

Do zawodów zgłosiły się dwie szkoły z naszego miasta- Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych oraz I Liceum Ogólnokształcące. Zawody rozpoczęły się od meczu dziewcząt, które jako pierwsze wybiegły na boisko. Po emocjonującej połowie meczu dziewczęta z I LO prowadziły 2:0. W drugiej połowie spotkania dziewczęta z I LO miały stałą przewagą nad drużyną przeciwną. Spotkanie zakończyło się 5:2 dla I LO. Cztery bramki zdobyła Kinga Kuklińska- najlepsza zawodniczka meczu- i jedną bramkę zdobyła Kinga Czerwińska. Zespół dziewcząt wystąpił w składzie: Natalia Gorlewska, Małgorzata Adamczyk, Karolina Szeraszewicz, Ewa Zysk- z klasy III C, Magdalena Muster- II C, Julia Sidorowicz i Kinga Czerwińska- I A, Alicja Szarnecka i Zuzanna Dębska- I F, Kinga Kuklińska (kpt.) i Ewelina Pietrewicz – I D.

Następnie mecz rozegrali chłopcy. Wygrana dziewcząt dopingowała chłopców z I LO i zdecydowanie pokonali oni rówieśników z ZSLiZ 4:0. Po dwie bramki dla naszego zespołu zdobyli- Michał Jurewicz (kpt.) i Norbert Szwajca. Bardzo dobrze spisał się bramkarz I LO- Filip Bożewicz, dzięki któremu drużyna mogła wygrać tak wysoko. Skład zespołu chłopców: Paweł Zieliński- III C, Michał Jurewicz- II A, Miłosz Zackiewicz i Mateusz Kot- II C, Dominik Sobczak- III A, Maks Bedyński i Aleksander Adamejt- I D, Filip Bożewicz- II A, Kuba Wyszyński- I B. Michał Jarząbski0 II B.

W rozgrywkach dziewcząt i chłopców sędziował p. Robert Markowski. Oba zespoły z I LO do Mistrzostw Powiatu w Piłce Nożnej przygotował nauczyciel wychowania fizycznego p. Robert Smyk.

Drużynom uczestniczącym w turnieju życzymy dalszego rozwoju i osiągania coraz wyższych wyników. Drużynom zwycięskim gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw.

                                                Mariola Pezowicz