Współpracujemy:

 

Warto przeczytać!

    

   

10 października 2019 r. odbył się półfinał wojewódzki dziewcząt w piłce nożnej w zawodach z cyklu: „Moje boisko - Orlik 2012”.

Drużyna z I LO w Olecku zmierzyła się  z zawodniczkami z ZSS  Ełk  i  I LO Giżycko . Nasze piłkarki odniosły sukces. W meczu finałowym pokonały ZSS Ełk 4:2.  Raz do bramki rywalek trafiła Magda Muster i trzykrotnie - najlepsza zawodniczka i król strzelców zawodów-  Kinga Kuklińska.  Dziewczęta zajęły w klasyfikacji końcowej  I miejsce i awansowały  do finału rozgrywek wojewódzkich !

Skład I LO w Olecku: Natalia Gorlewska, Małgorzata Adamczyk, Karolina Szeraszewicz, Ewa Zysk, Magdalena Muster, Kinga Kuklińska (kpt.) i Ewelina Pietrewicz.

 Zawody rozegrano na  boisku w Zespole Szkół Sportowych w Ełku.

 Tydzień wcześniej (4 października 2019 r.) w Giżycku drużyna chłopców z I LO w Olecku grała (z powodzeniem) w zawodach o mistrzostwo rejonu. Wyniki: I LO Olecko – ZSS Ełk 2:0;   I LO Olecko- ZSAiŚ Giżycko 2:2; I LO Olecko – SZS Gołdap 2:1.  Bardzo dobra gra w obronie, precyzyjne strzały z dystansu i skuteczność w wykonywaniu stałych fragmentów gry – to atuty,  dzięki którym awansowaliśmy z II miejsca do turnieju półfinałowego.  Skład drużyny chłopców z I LO w Olecku:  Paweł Zieliński, Michał Jurewicz(kpt.),  Miłosz Zackiewicz,  Mateusz Kot,  Dominik Sobczak, Maks  Bedyński, Aleksander Adamajt , Filip Bożewicz  (bramkarz.), Kuba Wyszyński. 

Gratulujemy zwycięskim drużynom!!!  Zwycięskie drużyny do zawodów przygotowywał nauczyciel wychowania fizycznego p. Robert Smyk.

                                                                  Mariola Pezowicz