Współpracujemy:

 

156 uczniów z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymało w roku szkolnym 2017/2018 stypendia Prezesa Rady Ministrów. W uroczystej gali z udziałem wyróżnionych uczestniczył wicewojewoda Sławomir Sadowski, który wraz z kuratorem oświaty Krzysztofem Markiem Nowackim wręczył akty przyznania stypendiów. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica klasy III a naszego liceum – Barbara Kamińska.

Aby otrzymać stypendium Premiera, uczniowie musieli spełnić co najmniej jeden z warunków: uzyskać promocję z wyróżnieniem oraz najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, osiągając w niej najwyższe wyniki, a w przypadku pozostałych przedmiotów, wyniki co najmniej dobre. Uczniowie z warmińsko-mazurskich szkół osiągnęli doskonałe wyniki. Wojewódzka średnia ze 156 średnich stopni stypendystów wyniosła aż 5,42.

Jest dla mnie zaszczytem i radością widzieć przed sobą tylu wspaniałych młodych ludzi, czytających książki, szukających wyzwań, realizujących pasje, rozumiejących naukę jako szansę i przygodę, a nie przykry obowiązek. Cieszę się, że Wasza całoroczna praca została nagrodzona. Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego co się robi. Zdobyte przez Was wyniki świadczą nie tylko o ciężkiej i wytrwałej pracy, ale również o dużej dojrzałości i odpowiedzialności.– powiedział wicewojewoda Sławomir Sadowski podczas uroczystej Gali wręczenia stypendiów.

Podczas ogólnopolskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się 16.10.br. w Warszawie, premier Beata Szydło oraz minister edukacji Anna Zalewska osobiście gratulowały osiągniętych sukcesów i wręczyły dyplomy wyróżnionym uczniom z całej Polski, w tym 5 przedstawicielom stypendystów województwa warmińsko – mazurskiego.

stypendium k

 

Galeria: Stypendium Prezesa Rady Ministrów.