Współpracujemy:

 

Pomoc najbardziej potrzebującym

„Szlachetna Paczka” to obecnie jeden z najbardziej aktualnych projektów społecznych w Polsce, dzięki którym konkretny człowiek pomaga drugiemu człowiekowi.

I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku przystąpiło do akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Zespół złożony z uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły pomógł rodzinie z terenu Olecka.

Pani K. wychowuje samotnie córkę , która uczęszcza do gimnazjum. Nastolatka bardzo dobrze się uczy, ponadto uczęszcza na dodatkowe zajęcia lekkoatletyczne i osiąga w nich wysokie miejsca. Ojciec uczennicy zmarł, u matki wykryto chorobę nowotworową, która uniemożliwia jej podjęcie pracy. Matka z córką nie posiadają własnego mieszkania. Sytuacja materialna tej rodziny jest niezmiernie trudna.

Poprzez akcję „Szlachetna Paczka” wsparliśmy dziewczynę i jej matkę, zakupując żywność oraz specjalne produkty żywieniowe dla osób chorych. Ponadto zakupiliśmy środki czystości, odzież i obuwie, materiały szkolne, pościel, koce, poduszki i brakujące produkty gospodarstwa domowego. Stowarzyszenie Olecko Biega ufundowało uczennicy komputer, który ułatwi jej naukę.

Włączając się do akcji „Szlachetna Paczka” chcieliśmy poprawić warunki życia nastolatki i jej matki, sprawić im radość.
Społeczność I LO ma wielką satysfakcję, że pomogła rodzinie, która bardzo tej pomocy potrzebowała.

Akcji patronował Samorząd Szkolny, opiekunami samorządu w tym roku szkolnym są: p. Katarzyna Kamińska, p. Marcin Putra, p. Robert Smyk.

Galeria: Szlachetna paczka.