Współpracujemy:

 

Wizyta
Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura
w I Liceum Ogólnokształcącym

10 kwietnia 2018 r. w I LO odbyła się wizyta duszpasterska Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura. Biskupowi towarzyszyli księża z Kurii Biskupiej w Ełku oraz ksiądz Proboszcz i ksiądz Wikariusz z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Olecku. W imieniu społeczności szkolnej powitania dokonał Dyrektor szkoły. Nauczyciele i młodzież przyłączyła się do powitania, przygotowując piękną część artystyczną. W związku z obchodzonym Rokiem Ducha Świętego uczniowie przedstawili fragmenty z Biblii- obrazujące Zwiastowanie, chrzest w Jordanie, Zesłanie Ducha Świętego.

Następnie przemawiał Biskup, kierując do wszystkich zebranych, w oparciu o przesłanie: „Duch, który umacnia miłość”, słowa wiary, nadziei i miłości. Biskup nawiązał także do postaci św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, tym samym zachęcając do przeżywania peregrynacji relikwii Świętego.

Później Rada Pedagogiczna podjęła Biskupa i pozostałych gości kawą i tortem. W miłej atmosferze rozmawiano na różne tematy. Na zakończenie Dyrekcja szkoły, w imieniu Rady Pedagogicznej, podziękowała za wizytę, wręczając Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi kwiaty i książkę.

Galeria: Wizyta Biskupa Ełckiego