Współpracujemy:

 

Cezary Białowąs laureatem III Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce

Uczeń kl. IIa naszej szkoły Cezary Białowąs został laureatem III Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce pod hasłem "Przedsiębiorczość to droga do ciekawego i godnego życia", który odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach.

Czarek zdobył III-cie miejsce pokonując uczniów szkół ekonomicznych. W konkursie uczestniczyło ponad 150 uczniów ze szkół z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 23 kwietnia 2018 roku podczas obchodów Dnia Wydziału Humanistyczno-Ekonomicznego.

cezary ekonomia 1

Zanim wręczono nagrody odbył się ciekawy, zawierający wiele humorystycznych wstawek, wykład dr. Artura Płońskiego pt. " Krótka historia pewnego pomysłu". Dotyczył on problemu golenia się, który był zarzewiem dla powstania firmy Gillette i wynalezienia żyletki. W ten sposób obecni na wykładzie mieli okazję poznać ciekawą historię pomysłu Gillette'a i jego realizacji.

cezary ekonomia 3

Po wykładzie odbył się pojedynek studentów wszystkich wydziałów, pt. "Pojedynek gigantów". Pytania dotyczyły różnych dziedzin, m.in. literatury, polityki, filmu, muzyki, przyrody, regionu, języka polskiego, motoryzacji i geografii.

Gratulujemy Czarkowi i życzymy kolejnych sukcesów !

cezary ekonomia 7