Współpracujemy:

 

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku brali udział wielu konkursach matematycznych i osiągnęli bardzo dobre wyniki.

6 czerwca najlepsi matematycy z regionu zostali nagrodzeni na gali XVI Warmińsko – Mazurskich Zawodów Matematycznych. Wśród nich był Michał Złotnik (2a), który został finalistą i zdobył indeks Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie.

W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny wyróżnienia uzyskali: Urszula Kamińska (1a), Błażej Gałkowski (1a) i Michał Złotnik (2a). Ula i Michał zajęli drugie miejsce w rejonie ełckim (powiaty ełcki, olecki, gołdapski, piski) i najlepszy wynik w powiecie oleckim w swojej kategorii. Magdalena Dąbrowska (3a) w kategorii Student 2 – zdobyła najlepszy wynik w powiecie.

W Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny wzięło udział blisko 67 tys. uczniów z całej Polski. Wśród nich byli uczniowie naszej szkoły. Osiągnęli wyniki bardzo dobre: Gałkowski Błażej (2 miejsce w województwie), Złotnik Michał (6 miejsce w województwie), Reut Jakub ( 8 miejsce w województwie), Dąbrowska Magdalena ( 8 miejsce w województwie), Tomczyk Urszula (5 miejsce w województwie). Wynik dobry otrzymali: Kamińska Urszula (4 miejsce w województwie), Drobiszewska Weronika, Krupa Aleksander.

W kolejnym Ogólnopolskim Konkursie Mat 2018 wyniki bardzo dobre osiągnęli: Błażej Gałkowski (1a) – 2 miejsce w województwie, Michał Złotnik (2a) – 4 miejsce w województwie, Jakub Reut (2a) – 5 miejsce w województwie, Urszula Tomczyk (3a) – 5 miejsce w województwie. Wynik dobry: Magdalena Piotrowska (3a) i Aleksander Krupa (3a).

Uczniowie I LO uczestniczyli również w internetowym Ogólnopolskim Konkursie Maks Matematyczny. Wykorzystuje on technologię informatyczną. W znacznej części nie wymaga wiedzy, ale umiejętności. Stanowi przede wszystkim intelektualną rozrywkę w formie interaktywnych gier matematycznych. W IV edycji konkursu najlepszy wynik bardzo dobry otrzymał Gałkowski Błażej (1a), wynik dobry: Kamińska Urszula (1a), Jankowski Kacper (1a), Śliwiński Jakub (2a), Domański Jakub (2a) i Magdalena Piotrowska (3a). Natomiast V edycja przyniosła nam dwóch laureatów: Jasiński Patryk (1a) – 3 miejsce w województwie i 4 miejsce w kraju oraz Magdalena Piotrowska (3a) – 2 miejsce w województwie i 4 miejsce w kraju. Wynik bardzo dobry i 3 miejsce w województwie osiągnął Michał Złotnik (2a), a wynik dobry - Błażej Gałkowski i Kacper Jankowski z 1a.

Michał Złotnik może pochwalić się jeszcze jednym sukcesem – został finalistą VIII Łomżyńskiego Konkursu Matematycznego.

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów. Nauczycielem wymienionych uczniów jest Elżbieta Guziejko.