Współpracujemy:

 

Urszula Kamińska- uczennica klasy II A I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Olecku osiągnęła wielki sukces w XV Ogólnopolskim Konkursie na Literackie Wspomnienie „Listopadowa melancholia”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest propagowanie wartości ponadczasowych, takich jak: miłość, przyjaźń, wiara, patriotyzm itp. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 120 prac z kilkudziesięciu miast w Polsce.

Prace prezentowały bardzo wysoki poziom merytoryczny. Urszula Kamińska napisała opowiadanie pt. „Tempo di Valse”. Praca ta została oceniona najwyżej. Urszula Kamińska zdobyła II miejsce w Polsce. Uczennica wykazała się wielkim talentem literackim. To ogromny sukces uczennicy i wielki prestiż naszego liceum. Życzymy Urszuli Kamińskiej dalszego rozwoju talentów i kolejnych sukcesów.

   W konkursie wzięli również udział uczniowie klasy I B: Adrianna Czereszewska, Karolina Górska, Oliwia Kozłowska i Maciej Pieczulis. Zajęli oni dalsze miejsca w konkursie. Wykazali się także wielkimi umiejętnościami w dziedzinie pisarskiej. Niech ich uzdolnienia owocują w przyszłości w kolejnych zmaganiach się z piórem. Jesteśmy dumni z dużych osiągnięć naszych uczniów i ich talentów.

   Opiekunem konkursu w naszej szkole jest nauczyciel języka polskiego p. mgr Mariola Pezowicz.

                                                         Mariola Pezowicz