Współpracujemy:

 

Galeria: Rekordowe otrzęsiny klas pierwszych

6 listopada w ramach nieco opóźnionych Dni Patrona szkoły odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego otrzęsiny klas pierwszych. Otrzęsiny rekordowe pod względem ilości klas,  których w tym roku jest przecież aż sześć.

Pierwszym zadaniem była prezentacja poszczególnych klas, które w dniach poprzedzających imprezę symbolicznie przejmowały władzę w szkole. Drużyny wykazały się wyjątkową pomysłowością i pracowitością. Każdego dnia uczniowie klas starszych i nauczyciele z ciekawością oczekiwali na to, co akurat tego dnia przygotuje kolejna ekipa.

 

Podczas samej imprezy konkurencje były bardzo różnorodne. Zadania sprawnościowe przeplatały się z logicznymi. Uczniowie musieli m.in. odpowiedzieć na pytania związane z ciekawostkami z życia nauczycieli LO, rozpoznać pedagogów ze zdjęć z dzieciństwa, rozwiązać sudoku na czas, odnaleźć błędy ortograficzne w tekście ale również zatańczyć walca angielskiego z wychowawcami, co wywołało niemały aplauz i salwy śmiechu.

Ostatecznie rywalizację wygrała klasa IB przed klasą ID. Na najniższym stopniu podium zameldowała się IA. Imprezę przygotował samorząd szkolny.