Współpracujemy:

 

Galeria: Bal Studniówkowy 2020.

Zanim zakwitną kasztany, zanim przyjdzie maj, zanim odliczymy 100 dni do matury, bawiliśmy się na Balu Studniówkowym, który zorganizowali uczniowie klas trzecich I LO im. J. Kochanowskiego w Olecku i ich rodzice. Bal odbył się 18 stycznia 2020 r. w Hotelu Szyszko w Suwałkach. Uroczysta zabawa rozpoczęła się powitaniem gości przez młodzież i dyrekcję szkoły, i … „poloneza czas zacząć”.
Dziewczęta w strojnych strojach i chłopcy w wytwornych garniturach, po pięknym wykonaniu poloneza, tańczyli przez całą noc do białego rana. W międzyczasie uczniowie i zaproszeni goście zasiadali do uroczystej, wykwintnej kolacji. Patrząc na roztańczoną młodzież, przywołujemy myśl Leopolda Staffa: 

„Bo coś w szaleństwach jest młodości,
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości
I rozumniejsze od rozumu”.

Był też czas na podziękowania przez uczniów dla dyrekcji liceum, wychowawców, nauczycieli i rodziców. Młodzież klas trzecich przygotowała ciekawą część artystyczną- krótkie filmy, które przedstawiały dzieciństwo i czasy szkolne trzecioklasistów. Wszyscy się wspaniale bawili. Bal studniówkowy na długo pozostanie w pamięci. A za 100 dni… matura.

Mariola Pezowicz