Zawody o mistrzostwo naszej szkoły odbyły się w dniach 12.11. – 15.11. 2019  w  sali sportowej na trzech boiskach.

Pierwszego dnia turnieju rywalizowały dziewczęta. Do zawodów przystąpiła rekordowa liczba   9 drużyn: I B, I C, I D, I E, I F, II A, II B, II C, III A,  III C, które rywalizowały w trzech grupach. Do półfinału dotarły zespoły : II B  (kpt. Anita Olenkiewicz), I D ( kpt. Natalia Hatalska), III C (Karolina Szeraszewicz), I F (Alicja Szarnecka).  Mistrzyniami szkoły została klasa II B pewnie wygrywając z II A  2:0. Trzecie miejsce zdecydowanie dla III C,  która wygrała  z debiutantkami z klasy I F  2:0.

15 grudnia na parkiecie zameldowało się (podobnie jak w przypadku turnieju  dziewcząt) 9 ekip męskich.  Grupa I: IA, II B, II A. Grupa II: I B, I E, III A. Grupa III:   I D, III BC  i I F.  W rywalizacji „każdy z każdym”, do ścisłego finału awansowały klasy: II A (kpt. Michał Jurewicz), III A (Dominik Sobczak) i I F (Michał Chodkiewicz).  Po bardzo pewnej grze  swoje pojedynki wygrali uczniowie z  IIA ( po 2:0 z III A i  IF) i tym samym zostali mistrzami szkoły na bieżący rok szkolny. II miejsce dla maturzystów  z  IIIA, którzy nie dali żadnych szans pierwszakom -   klasa I F (III miejsce).  Pozostała kolejność:  IV m. – I D, V m. – I B, VI m. – II B,        VII m. – I A.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udziału a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów sportowych .

Organizatorzy: UKS „MORS” i Katedra WF I LO w Olecku – pp. Robert Smyk i Wojciech Pilichowski.