Współpracujemy

 

politechnika

uwm

strefalogo

 muzyczna

mazury garbate

logo lega

KONKURENCJE?

phoca thumb m zaczkiewicz 03 Nie, nie – konkurencje. Kongruencje i równania diofantyczne to pojęcia matematyczne, o których opowiadał Pan dr Zbigniew Zaczkiewicz podczas wykładu w naszej szkole 13.czerwca. Wykład został zorganizowany w ramach współpracy z Politechniką Białostocką, a uczestniczyli w nim uczniowie klas pod patronatem uczelni – 1a i 2a. Warto dodać, że dr Zaczkiewicz, obecnie adiunki Katedry Matematyki na Wydziale Informatyki PB jest absolwentem naszej szkoły.

Czytaj więcej: KONKURENCJE?

Odkrywcy diamentów

logo odkrywcyWsparcie finansowe ciekawych, innowacyjnych i kreatywnych projektów uczniowskich

Od 2015 roku Politechnika Białostocka i kilkunastu przedsiębiorców działających na terenie woj. podlaskiego realizują Program Odkrywcy Diamentów. Jego głównym celem jest znajdowanie i wspieranie utalentowanych zespołów uczniowskich, którzy chcą rozwijać swoja pasję i talent poprzez realizowanie swoich pomysłów z zakresu nauk ścisłych i technicznych. 

Czytaj więcej: Odkrywcy diamentów

A niech to piorun trzaśnie!

phoca thumb m img 4903Kolejny raz z wizytą na Politechnice Białostockiej

…były w piątek 10. marca klasy pod patronatem tej uczelni – 1A i 2A. Uczniów naszej szkoły gościł Wydział Elektryczny.

Widzieliśmy między innymi jedyny w Polsce dostępny na uczelni wyższej generator prawdziwego wyładowania piorunowego. Można było w Laboratorium Wysokich Napięć w budynku Centrum Badawczo - Dydaktycznego WE obserwować doświadczenia prowadzone przez pracowników naukowych. Byliśmy także w laboratorium światłowodów i sprawdziliśmy, że światłowód grubości ludzkiego włosa przewodzi światło.
Wizyty w laboratoriach i doświadczenia poprzedzone były wykładami – dr.inż. Jarosława Wiatra: „Technika wysokich napięć” oraz dr.inż. Piotra Miłuskieg: „Czym jest światłowód?”.

Czytaj więcej: A niech to piorun trzaśnie!

Wizyta na Politechnice Białostockiej

phoca thumb m dsc02779Po raz trzeci uczniowie klasy 2A odwiedzili Politechnikę Białostocką, a po raz pierwszy wybrała się tam klasa 1A w piątek, 25.listopada.

Uczniowie wzięli udział w wykładach na Wydziale Elektrycznym, Mechanicznym oraz Wydziale Informatyki. Młodzież  miała również okazję zobaczyć pokaz prób wytrzymałościowych dla różnych materiałów budowlanych w hali Centrum INNO-EKO-TECH. Wizyta w radiu AKADERA oraz Bibliotece Politechniki dopełniły pobytu na uczelni. Każda z grup spędziła na uczelni prawie pięć godzin.

 

Czytaj więcej: Wizyta na Politechnice...

Uroczysta inauguracja roku akademickiego

phoca thumb m 2016 10 05 inauguracja 62

Dyrektor naszej szkoły Leszek Olszewski oraz wicedyrektor Nina Grodzka we środę 5.października wzięli udział w uroczystości inauguracji roku akademickiego 2016/17 na Politechnice Białostockiej.

W Auli Dużej na Wydziale Elektrycznym PB zgromadzili się studenci i pracownicy Politechniki, reprezentanci instytucji naukowych, władz państwowych i samorządowych, przedstawiciele duchowieństwa, biznesu i mediów. Gościem specjalnym uroczystości był Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.

Czytaj więcej: Uroczysta inauguracja roku...

Jak założyć hurtownię … danych.

phoca thumb m bialystok kw r16 109Jak założyć hurtownię … danych, co można zaobserwować w kropli śliny oraz jak operować telewizyjną kamerą – czyli 1A z kolejną wizytą na Politechnice Białostockiej.

Klasa 1A w ramach podpisanej w styczniu 2015 umowy o patronacie uczelni brała udział w zajęciach akademickich.Wydział Mechaniczny i Wydział Informatyki przygotowały specjalnie dla licealistów zajęcia laboratoryjne, pokazy i wykłady. Tematy zostały dostosowane do zagadnień właśnie omawianych w szkole.

Czytaj więcej: Jak założyć hurtownię …...

Słońce czy wiatr?

phoca thumb m pb 01 2016 80Słońce czy wiatr? – oto jest pytanie, na które szukają odpowiedzi naukowcy Politechniki Białostockiej pracujący nad odnawialnymi źródłami energii. A słowo ENERGIA jest też mottem działań całej uczelni. Przez sześć godzin zajęć czuliśmy się jak jej studenci.
W piątek 8. stycznia klasa IA, która funkcjonuje pod patronatem Politechniki Białostockiej, odwiedziła uczelnię. Zwiedziliśmy laboratoria Wydziału Elektrycznego, Centrum Nowoczesnego Kształcenia, Bibliotekę oraz wzięliśmy udział w lekcji kreatywności.

Czytaj więcej: Słońce czy wiatr?

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz