Współpracujemy

 

politechnika

uwm

strefalogo

 muzyczna

mazury garbate

logo lega

To już ostatnie, wyjazdowe "Czwartki z Humanistyką" I LO na UWM w Olsztynie

phoca thumb m 20170608 100728Już po raz kolejny uczniowie I LO w Olecku odwiedzili Wydział Humanistyczny UWM w Olsztynie. Jednak tym razem nie wybrali się tam sami. Wyjazd zorganizowała Emilia Przemielewska. Tym razem w podróży towarzyszyła nam I klasa Gimnazjum nr 2 w Olecku, nad którą czuwało baczne oko wychowawczyni Magdaleny Siwko. Młodzieżą licealną opiekowali się odpowiednio Emilia Przemielewska i wychowawca klasy Paweł Kurowski. Ten swoisty wyjazd integracyjny okazał się doskonałą próbką tego, co czeka być może niektórych w przyszłości. Z LO pojechała klasa o profilu humanistycznym B1, natomiast z gimnazjum klasa z innowacją medialną.

Czytaj więcej: To już ostatnie, wyjazdowe...

Dlaczego kawa się nadawa? Skąd tak wielka popularność kryminałów w XXI wieku?

Te pytania były tylko jednymi z wielu innych, na które młodzież I LO pragnęła poznać odpowiedzi. Aby je odnaleźć, 16 marca 2017 roku wybrała się do Olsztyna aby posłuchać niezwykle absorbujących wykładów na Wydziale Humanistycznym UWM. Warto podkreślić, iż jest to już kolejna, III edycja "Czwartków z Humanistyką".

Czytaj więcej: Dlaczego kawa się nadawa?...

Uczniowie I LO w III edycji "Czwartków z Humanistyką"

phoca thumb m uwm3Wzorem lat ubiegłych pracownicy naukowi Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie już po raz kolejny wyszli naprzeciw oczekiwaniom i zainteresowaniom młodych ludzi. Po raz trzeci przygotowali cykl spotkań edukacyjnych zatytułowanych „Czwartki z Humanistyką”. Odzew I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego był natychmiastowy. Uczniowie zachłysnęli się innowacyjnym projektem. Wyjazd zorganizowały Elżbieta Guziejko i Emilia Przemielewska, a w opiece nad młodzieżą pomagała także Mariola Pezowicz. Społeczność I LO mogła wziąć udział w niezwykle ciekawych wykładach prowadzonych przez pracowników Wydziału Humanistycznego, którzy mają doświadczenie w pracy z młodzieżą i są pasjonatami.

Czytaj więcej: Uczniowie I LO w III edycji...

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz