Zmiana planu!

UWAGA!!!

Od 27 marca do odwołania zmiana planu lekcji.

Zobacz w dzienniku elektronicznym lub pobierz pdf.
.

Konsultacje planowanej modernizacji bazy sportowej szkoły

Zachęcamy do wyrażenia swojej opinii na temat modernizacji sali gimnastycznej oraz budowy boiska wielofunkcyjnego przy I Liceum Ogólnokształcącym, ul. Kościuszki 29 w Olecku.

Obiekty będą przeznaczone do wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i rekreacji. Obiekty po zajęciach lekcyjnych zostaną udostępnione uczniom szkoły, rodzicom, nauczycielom, mieszkańcom powiatu, turystom oraz osobom związanym z klubami i stowarzyszeniami sportowymi. Zebranie opinii jest dla nas niezwykle istotne, bo to Państwo będziecie w przyszłości korzystać z tego miejsca.

Czytaj więcej: Konsultacje planowanej...

Udane wyjście na pizzę

phoca thumb m pizza 1b2 007Dnia 22 grudnia w liceum odbył się konkurs piosenek świątecznych w językach obcych pod tytułem „Świąteczna bitwa na klasy”, którego zwycięzcami okazali się uczniowie klasy 1B2 z wychowawcą p. Robertem Smykiem. Zwycięstwo zagwarantowała im piosenka „Mistletoe” Justina Biebera. Klasa została nagrodzona wspólnym wyjściem na pizzę, które miało miejsce14 lutego. 

"Całą klasą wybraliśmy się na wygraną w konkursie pizzę do baru "U Czarnego". Po lekcjach z wielkim zniecierpliwieniem udaliśmy się na miejsce. W lokalu już czekały na nas gorące pizze i herbata. To wyjście było świetną okazją do zintegrowania się klasy i lepszego poznania się nawzajem. Był to mile spędzony czas, który na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo" – pisze Dominika Słomska z klasy 1b2.

Czytaj więcej: Udane wyjście na pizzę

Przed feriami - spotkanie ze sztuką i zimą

phoca thumb m img 20170120 101500Ostatni dzień semestru wydawał się zbyt atrakcyjny, by spędzać go w szkole, dlatego klasy 1B2 i 1A rozpoczęły ferie już w piątek 20.stycznia od wyprawy do Suwałk.

Najpierw była lekcja sztuki w Muzeum Okręgowym. Do marca prezentowana jest tam wyjątkowa wystawa – malarstwa, grafik i fotografii Zbigniewa Beksińskiego ze zbiorów muzeum w Sanoku. Tak bogatej ekspozycji tego artysty próżno szukać w naszym regionie, więc jest to niebywała okazja poznania jednego z najgłośniejszych twórców współczesnych, o który głośno także za sprawą filmu i biografii. Dla wielu z uczniów było to pierwsze spotkanie ze sztuką abstrakcyjną.

Czytaj więcej: Przed feriami - spotkanie...

Świąteczna bitwa na klasy

phoca thumb m koledowanie 2016 040Dnia 22 grudnia w naszym liceum odbył się konkurs piosenek świątecznych w językach obcych. Impreza ta odbywa się od kilku lat w ostatni dzień nauki przed Bożym Narodzeniem i jest świetną okazją do integracji społeczności szkolnej i wprowadzenia świątecznej atmosfery przed wigiliami klasowymi.

Rozpoczęło się od występu klasy 2B2w piosence „LastChristmas”, której wykonanie przyniosło tej klasie zwycięstwo w zeszłorocznym konkursie. Potem rozpoczęła się część konkursowa. W tym roku uczniowie przygotowywali się do śpiewania pięciu piosenek- trzech w języku angielskim, jednej w języku rosyjskim i jednej w języku niemieckim.

Czytaj więcej: Świąteczna bitwa na klasy

Jasełka

phoca thumb m img 3903Święta, to czas niezwykły i wyjątkowy, czas dobroci, refleksji, nad tym, co ważne, istotne a zarazem niedoścignione. W Boże Narodzenie próbujemy odnaleźć w sobie motywację oraz ogromną dawkę cierpliwości w dążeniu do spełnienia wyznaczonych przez nas celów.

Dnia 16. grudnia 2016r. w naszej szkole odbyły się jasełka. Uczniowie pierwszych i drugich pod kierownictwem Pani Barbary Zdanewicz przygotowali przepiękne przedstawienie na temat Narodzin Chrystusa. W świątecznej, pełnej radości atmosferze oczekiwaliśmy na cud Boży. W przedsięwzięcie zaangażowany był również chór, który miał za zadanie wprowadzić nas w świąteczny nastrój.

Czytaj więcej: Jasełka

Uczennice I LO nagrodzone w konkursie plastycznym

Na początku grudnia rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Mroczny świat” organizowany przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Olecku. I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła Agata Julia Prosińska z kl. 2 B2, natomiast Joanna Buchowska z kl. 1 A otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

Mówię, więc jestem ...

phoca thumb m img 3589"Język jest kluczem otwierającym drzwi do kultury innych narodów"

Język, jakim się posługujemy, ma znaczący wpływ na nasz światopogląd.

Potwierdza to hipoteza Sapira-Whorfa, która głosi, iż różnice systemów językowych wypływają z odmiennych płaszczyzn ich kreowania, co wpływa na postrzeganie świata w odniesieniu do swojego kręgu językowego.

7 grudnia 2016 r.w murach naszego liceum odbył się Dzień Języków. W związku z tym młodzieżzaprezentowała swoje umiejętności muzyczne, recytatorskie i taneczne. Widownia została wprowadzona w rosyjską harmonijność, francuską swobodę, hiszpański rytm, niemiecki ład i brytyjską melancholię.

Czytaj więcej: Mówię, więc jestem ...

Uczennica naszej szkoły wśród najlepszych

phoca thumb m 2016 1115 gala olsztyn 06Uczennica naszej szkoły wśród 160 najlepszych uczniów województwa warmińsko- mazurskiego.

W roku szkolnym 2016/2017 stypendium Prezesa Rady Ministrów w naszym województwie otrzymało 160 uczniów. Wśród nich znalazła się uczennica klasy IIa Barbara Kamińska.

Akty przyznania stypendiów, w imieniu Prezesa Rady Ministrów, we wtorek 15. listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie wręczyli podczas uroczystej gali Sławomir Sadowski Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Wojciech Cybulski Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty.

Czytaj więcej: Uczennica naszej szkoły...

Konfederaci Barscy

plakat

11 listopada 1918 roku Polsko odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów (1795–1918). I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku upamiętniając to wydarzenia przygotowało przedstawienie "KONFEDERACI BARSCY".

Galeria ...

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz