Uroczysta inauguracja roku akademickiego

phoca thumb m 2016 10 05 inauguracja 62

Dyrektor naszej szkoły Leszek Olszewski oraz wicedyrektor Nina Grodzka we środę 5.października wzięli udział w uroczystości inauguracji roku akademickiego 2016/17 na Politechnice Białostockiej.

W Auli Dużej na Wydziale Elektrycznym PB zgromadzili się studenci i pracownicy Politechniki, reprezentanci instytucji naukowych, władz państwowych i samorządowych, przedstawiciele duchowieństwa, biznesu i mediów. Gościem specjalnym uroczystości był Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.

2016 10 05 inauguracja 72

Politechnika Białostocka kształci ponad 10 tysięcy studentów i zatrudnia 660 nauczycieli akademickich. Pierwszy rok studiów na Politechnice Białostockiej rozpoczyna blisko 2700 osób , są wśród nich także absolwenci naszej szkoły. Liczną grupę stanowią studenci zagraniczni - w tym roku na Politechnikę najwięcej– 143 – przyjechało z Białorusi, 84 z Turcji, 56 z Hiszpanii i 45 z Portugalii. Są także obywatele innych krajów, m.in. Ukrainy, Rosji, Chin, Kazachstanu, Indii czy Bangladeszu. Jest to największa uczelnia techniczna w regionie.

W naszej szkole funkcjonują klasy realizujące matematykę, fizykę i informatykę na poziomie rozszerzonym objęte patronatem Politechniki Białostockiej. W ramach umowy o współpracy uczniowie uczestniczą w zajęciach na uczelni.

2016 10 05 inauguracja 62

 

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz