Świąteczna bitwa na klasy

phoca thumb m koledowanie 2016 040Dnia 22 grudnia w naszym liceum odbył się konkurs piosenek świątecznych w językach obcych. Impreza ta odbywa się od kilku lat w ostatni dzień nauki przed Bożym Narodzeniem i jest świetną okazją do integracji społeczności szkolnej i wprowadzenia świątecznej atmosfery przed wigiliami klasowymi.

Rozpoczęło się od występu klasy 2B2w piosence „LastChristmas”, której wykonanie przyniosło tej klasie zwycięstwo w zeszłorocznym konkursie. Potem rozpoczęła się część konkursowa. W tym roku uczniowie przygotowywali się do śpiewania pięciu piosenek- trzech w języku angielskim, jednej w języku rosyjskim i jednej w języku niemieckim.

Prowadzący losowali po dwie klasy, które śpiewały po jednej zwrotce wylosowanej piosenki- stąd hasło tegorocznego konkursu: „Świąteczna bitwa na klasy”. Wykonanie utworu i choreografię oceniało jury. Uczniowie wraz z wychowawcami udowodnili, że klimat świąt można poczuć nie tylko podczas śpiewania polskich kolęd. Po pięciu bitwach klasowych jury podliczało głosy, a pozostali obecni na sali mieli wtedy okazję zaśpiewać piosenki z zeszłorocznego konkursu. W ich wykonanie zaangażowała się cała szkoła. Patrząc na śpiewających i tańczących po całej sali uczniów i nauczycieli, nie sposób było nie poczuć magii świąt.

phoca thumb l koledowanie 2016 080

Następnie jury ogłosiło wyniki konkursu. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy 1B2 z wychowawcą- p. Robertem Smykiem, którzy wykonali piosenkę „Mistletoe” Justina Biebera. Nagrodzeni zostali wspólnym wyjściem na pizzę. Na zakończenie imprezy, na prośbę uczniów, wykonano ponownie piosenkę rosyjską, która znowu połączyła uczniów i nauczycieli we wspólnym tańcu i śpiewaniu. Nad przygotowaniem konkursu czuwał, jak co roku, zespół nauczycieli języków obcych pod kierownictwem p. Iwony Milczarek.

Zobacz więcej zdjęć ...

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz