Przed feriami - spotkanie ze sztuką i zimą

phoca thumb m img 20170120 101500Ostatni dzień semestru wydawał się zbyt atrakcyjny, by spędzać go w szkole, dlatego klasy 1B2 i 1A rozpoczęły ferie już w piątek 20.stycznia od wyprawy do Suwałk.

Najpierw była lekcja sztuki w Muzeum Okręgowym. Do marca prezentowana jest tam wyjątkowa wystawa – malarstwa, grafik i fotografii Zbigniewa Beksińskiego ze zbiorów muzeum w Sanoku. Tak bogatej ekspozycji tego artysty próżno szukać w naszym regionie, więc jest to niebywała okazja poznania jednego z najgłośniejszych twórców współczesnych, o który głośno także za sprawą filmu i biografii. Dla wielu z uczniów było to pierwsze spotkanie ze sztuką abstrakcyjną.

Przy okazji zajrzeliśmy na chwilę do galerii Alfreda Wierusza – Kowalskiego, tylko spojrzeć na jego genialne wilki na śniegu. Nawet ci, którzy nie chcieli wybrać się na wycieczkę, uznali, że wykład i ekspozycja, chociaż trudne, warte były poznania. Do suwalskiego muzeum będziemy wracać.

A potem przyszła pora na chwilę zimowego szaleństwa. Wybraliśmy się na gościnne lodowisko przy Zespole Szkół nr 3. Łyżwy założyli nawet ci, którzy nie jeździli nigdy wcześniej! Jeszcze tylko wolna chwila na posiłek i…zaczęły się ferie!

Wycieczkę zorganizowali wychowawcy klas, K.Kamińska i R.Smyk.

Zobacz więcej zdjęć ...

 

Plan zajęć

Plan zajęć

Zobacz gdzie i kiedy masz lekcję w roku szkolnym 2016/2017. Plan obowiązuje od 1 września 2016.

Plan zajęć

Rodzice

Informacje dla rodziców

Wszystkie informacje o szkole i spotkaniach z nauczycielami w roku szkolnym 2016/2017.

Informacje dla rodziców

Old site

Archiwum strony www

Strona szkoły funkcjonująca do roku 2013 autorstwa Pana Józefa Kunickiego.

Zobacz