slady palcow bogow

 „Ślady palców bogów”

Autor: Graham Hancock

Czy historia ludzkości może być o tysiące lat starsza niż uważaliśmy dotychczas?

Graham Hancock to jeden z najwybitniejszych i najbardziej kontrowersyjnych badaczy prehistorii ludzkości, autor bestsellerów przetłumaczonych na 27 języków. W „Śladach palców bogów” wysuwa rewolucyjną tezę o prawdziwych początkach naszej cywilizacji.

Hancock, używając narzędzi astroarcheologii, geologii i analizy komputerowej starożytnych mitów, składa fakty jak puzzle w całość i odsłania nieznany obraz historii ludzkości. W monumentach starożytnych kultur tak odległych jak egipski Sfinks, zagadkowe ruiny andyjskiego Tiahuanaco, budzące grozę meksykańskie świątynie Słońca i Księżyca, odkrywa wyraźne ślady niezidentyfikowanej do tej pory cywilizacji sprzed kilkunastu tysięcy lat i zdumiewające dowody jej wysokiego rozwoju, zaawansowania technologicznego i imponującej wiedzy naukowej.
Graham Hancock mówi coś jeszcze: Kiedy odkryjemy prawdę o prehistorii i pojmiemy prawdziwe znaczenie starożytnych mitów i budowli, stanie się jasne, że przekazano nam ostrzeżenie – przed straszliwym kataklizmem, który cyklicznie nawiedza Ziemię. I który może się powtórzyć.

Książka niezwykle ciekawa, napisana lekkim, barwnym językiem, czyta się szybko i przyjemnie.

„Co zdarzyło się raz, może się zdarzyć i drugi. Co uczyniono raz, może być uczynione powtórnie. Być może rzeczywiście nic nowego nie zdarza się pod słońcem...”