ciezko byc najmlodszym

Autor: Ksenia Basztowa, Wiktoria Iwanowa

Magia, przygody, wartka akcja i wyjątkowy humor.

Ksenia Basztowa i Wiktoria Iwanowa wspólnie napisały pierwszy tom trylogii „Książę Ciemności”.

Główny bohater - „książę Diran as’Argal gar Tarrkhan, Trzeci Jeździec Nocy, pan i władca Sorru, Kingaru i Marlingu, pan trolgów i argorotów” – to najmłodszy, siedemnastoletni syn Władcy Ciemności przez całą rodzinę traktowany jak dziecko. Chłopak chce zaznać wolności, więc ucieka z domu w towarzystwie dosyć podejrzanej grupy złodziejaszków. Po drodze spotka ich mnóstwo przygód, a Diran udowodni, że jest nie tylko odważny, ale też przebiegły i pozbawiony uprzedzeń. To on pokaże Jasnym, czym jest przyjaźń i dbanie o innych.

Autorki stworzyły oryginalny świat, w którym jasność i ciemność nie zawsze są jednoznaczne z dobrem i złem. Każdy z bohaterów to indywidualność – mamy tu przewrażliwioną matkę, rozważnego ojca, ale też komicznego krasnoluda i tajemniczego zwierzołaka. Do tego świetne tempo, sporo zaskoczeń, lekki i przyjemny język (mnóstwo sarkazmu i słownych bitew) oraz ogromna dawka świetnego humoru. Po prostu warto przeczytać!

„My, ciemni, atakujemy wroga od razu. A jaśni będą się do ciebie uśmiechać. Uprzejmie potakiwać twoim słowom, a potem, kiedy na chwilę się odwrócisz, wbiją ci sztylet pod łopatkę, twierdząc, że uczynili to w imię Dobra!”