spalic wiedzme

Autor: Magdalena Kubasiewicz

Sara Weronika Sokolska, zwana Saniką, w niczym nie przypomina nadwornej czarodziejki. Młoda, żywiołowa i dzika jak magia, którą włada, stanowi jedną z największych tajemnic królewskiego dworu. Nie wiadomo, gdzie uczyła się magii i kto był jej mistrzem, ani nawet skąd przybyła do Krakowa. Plotki mówią, że jest najbliższą przyjaciółką i powiernicą króla Juliana Łukomskiego, a może nawet kimś więcej. Media donoszą o jej spektakularnych wyczynach: polowaniach na biesy, inkuby i strzygi, o pojedynkach z członkami Loży Czarodziejów.

Wydaje się, że Sanika jest najpotężniejszą czarownicą w Polanii i tylko szaleniec mógłby rzucić jej wyzwanie. A jednak nawet moce wiedźmy mogą okazać się niewystarczające w starciu z przeciwnikiem, który pragnie zniszczenia Krakowa. Wrogiem, za którym stoi pradawna i niezwykle potężna magia…

Akcja rozgrywa się w alternatywnej, współczesnej Polsce, gdzie magia sąsiaduje z telefonami komórkowymi, a czarodziejki nie noszą powłóczystych szat, tylko garsonki albo glany i kraciaste koszule. W to wszystko autorka wplata ludowe bajki, wierzenia i legendy. Fabuła wciąga, świat ludzki i nadnaturalny przenikają się wzajemnie, a wynik starcia sił dobra i zła jest niepewny.

„Złego diabli nie biorą. Baliby się, że przejmie władzę w piekle.”