„Przysypiałeś w liceum na lekcjach z przedmiotów ścisłych? Ta książka pomoże ci wypełnić luki. Słynny naukowiec Carl Sagan łączy logikę i wiedzę z humorem i sprawia, że o potencjalnie nieprzystępnych tematach czyta się z przyjemnością”. (The Dallas Morning News)

            „Miliardy, miliardy” to ostatnia książka słynnego astronoma, futurologa i pisarza Carla Sagana, który stawia pytania zarówno o początek i koniec wszechświata, jak i sens ludzkiego życia.

Sagan odnosi wiedzę naukową (szczególnie z astronomii, biologii, matematyki) do codziennego życia, środowiska i przyszłości człowieka. Tematyka jego rozważań jest bardzo szeroka: od wynalazku szachów, przez zasiedlenie kosmosu, globalne ocieplenie po aborcję. Książka inspiruje czytelnika do stawiania sobie pytań i zastanowienia nad przyczynami określonych zachowań, np. skąd się bierze tak duże zainteresowanie rozgrywkami sportowymi.

 „W historii ludzkości byli uczeni o wielkich umysłach, którzy głosili teorie o wszechświecie i jego pochodzeniu sprzeczne z dogmatami religijnymi. Galileusz potwierdził, że Ziemia obraca się wokół Słońca, a nie Słońce wokół Ziemi. Darwin swoją teorią ewolucji gatunków podważył kreacjonizm. A teraz Sagan rzucił światu najnowsze wyzwanie: »Miliardy, miliardy«”. (San Antonio Express-News)