sekrety urody koreanek elementarz pielegnacji

 

Autor: Charlotte Cho

Odkryj, jak to robią Koreanki.

W Europie o skórze mówi się głównie w kontekście problemów: zmarszczek i niedoskonałości cery, które trzeba tuszować grubymi warstwami makijażu. Koreanki od dawna wiedzą, że takie podejście prowadzi donikąd. Ich niezwykła metoda kompleksowej pielęgnacji gwarantuje rewelacyjne efekty.

Charlotte Cho na własnym przykładzie obala mit, że idealna cera Koreanek to efekt dobrych genów i udowadnia, że wszystko zależy od właściwej pielęgnacji. W książce przedstawia kilka prostych, ale niezastąpionych sposobów, by raz na zawsze pożegnać się z niedoskonałościami i zachwycić wszystkich promienną, nieskazitelną cerą.

Zapomnij o starzejących się z godnością Francuzkach i osiągnij koreańską perfekcję. Oczyszczaj, złuszczaj, nawilżaj, regeneruj i lśnij!

Ogromną zaletą książki – poza konkretnymi poradami – jest spora garść informacji na temat Korei i jej kultury, choć autorka bardziej skupia się na butikach, modnych SPA czy salonach fryzjerskich i kosmetycznych niż zabytkach.

Poradnik czyta się lekko i przyjemnie, wzbogacony jest komiksowymi rysunkami, a kolorystyka utrzymana w czerni, bieli i różu także zachęca do sięgnięcia po tę książkę.

“W Korei dbanie o cerę to coś, z czego można czerpać przyjemność. To nie przejaw próżności, a inwestycja w dobre samopoczucie.”