Współpracujemy:

 

Warto przeczytać!

Galeria: PIŁKARKI RĘCZNE I LO w OLECKU

Dnia 18 listopada 2019 roku w hali Lega w Olecku odbył się Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w piłce ręcznej dziewcząt SZS Licealiada 2019 „Moje boisko Orlik 2012”. Zwyciężyła reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Olecku.

Pierwszy mecz został rozegrany pomiędzy I LO w Olecku a ZSKŚiA Giżycko. Był to mecz bardzo wyrównany, a dziewczyny z dwóch drużyn walczyły o każdą bramkę. Zakończył się on remisem 11:11, a o wygranej przesądziły rzuty karne. Nasza niezawodna bramkarka Katarzyna Przeździecka obroniła wszystkie karne, co spowodowało zwycięstwo z ZSKŚiA Giżycko.

Następny mecz został rozegrany między z ZSLiZ Olecku a ZSKŚiA Giżycko, w którym zwycięstwo odniosło ZSKŚiA Giżycko (24:7). W kolejnej rywalizacji stanęło I LO w Olecku z ZSLiZ Olecku, w którym zwyciężyły piłkarki ręczne  I LO w Olecku dzięki bardzo dużej przewadze punktowej 22:13.

Po raz pierwszy w historii szkoły dziewczęta zdobyły Mistrzostwo Województwa W-M w tego typu rozgrywkach.  Skład mistrzyń:   Kinga Kuklińska, Weronika Smyk, Magdalena Muster, Klaudia Jackiewicz, Julia Siemaszko, Julia Sidorowicz, Kinga Czerwińska, Katarzyna Przeździecka, , Gabriela Jeglińska (kpt.), Gabriela Fiertek i Katarzyna Mrozowska. Opiekun: Robert Smyk.