Współpracujemy:

 

Galeria: LICEALIADA

Dosłownie worek medali zdobyli nasi lekkoatleci w pierwszych w tym roku szkolnym Mistrzostwach Województwa W-M Zrzeszenia SZS w Lekkiej Atletyce. Spośród 14 naszych reprezentantów wszyscy stanęli co najmniej na podium. Trzykrotnie  bezkonkurencyjny był Kacper Murawski (skok w dal, biegi: na 400 m. i sztafeta 4x100),  po dwa złote medale wywalczyli:  Patryk Kozłowski (złoty medal w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem) i Aleksy Bulanda  w biegach – na 100 m. i sztafecie 4x100 oraz medal srebrny w pchnięciu kulą. Bardzo dobrze spisali się nasi pozostali lekkoatleci. W kategorii dziewcząt złote medale zawisły na szyi  Wiktorii Mokickiej (skok wzwyż), Amelii Ropel (bieg na dystansie 400 m) i Laury Gajdzińskiej (100 m).  Srebrny medal na dystansie 100 m zdobyła Kaja Selwocka.

W grupie  mężczyzn złote medale dla Filipa Drażby (1500 m), Michała Chodkiewicza (800 m),  Igora Borysa (200 m),  dwa Miłosza Zackiewicza (skok wzwyż, sztafeta 4x100) oraz w sztafecie 4x100 m  - Norbert Szwajca. Medale z kruszcu srebrnego wywalczyli: Filip Bożewicz (skok w dal, bieg na 200 m), Michał Kumkowski-Leonarczyk (100 i 400 m).

Opiekunami naszych sportowców są nauczyciele wychowania fizycznego – Robert Smyk i Wojciech Pilichowski  (który dodatkowo pełnił funkcję sędziego startowego).

 Sportowcom dziękujemy za super wyniki i życzymy dalszych sukcesów !!!

W tym roku także uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku mają w swoich szeregach perełki. I to aż 4!

Te prestiżowe nagrody otrzymali :

Andżelika Dobrzyń ucz. kl. III c

Dominika Wojciechowska , także ucz. kl. III c

Natalia Hatalska, ucz. kl. II d

Filip Drażba, ucz. kl. III b

      

Warto podkreślić, iż są to wyróżnienia za osiągnięcia sportowe- karate Kyokushin oraz pływanie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Galeria: Z Sudoku za pan brat!

Galeria: Z Sudoku za pan brat!, fot. p. J. Kunicki

Sudoku jest jedną z najpopularniejszych gier liczbowych. Po raz kolejny przekonali się  o tym uczniowie z powiatu oleckiego. Warto podkreślić, iż świetnie rozwija myślenie  kreatywne, spostrzegawczość, poprawia pamięć. Przy tej grze  pracują wspólnie i  pamięć, i logika, wymaga to od graczy myślenia strategicznego i twórczego rozwiązywania problemów.  Konkurs pt. Sudoku Lubię to! odbył się już po raz czwarty w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego w Olecku. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Pan Burmistrz Olecka –Karol Sobczak, Pani Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Olecku Urszula Nejfert, dyrektorzy szkół powiatu oleckiego:  Katarzyna Kamińska- I LO im. J. Kochanowskiego, dyrektor SP nr 1 im. H. Sienkiewicza – Eligia  Bańkowska, dyrektor SP nr 2 imienia M. Kopernika także w Olecku - Barbara Taraszkiewicz, dyrektor SP  w Kijewie – Teresa Sulima oraz wicedyrektor SP nr 3 im. Jana Pawłą II- Iwona Narkiewicz- Bielska. Poza tym prowadząca Emilia Przemielewska powitała również koordynatorów ze szkół z powiatu oleckiego, rodziców, a przede wszystkim uczestników finału, bez których inicjatywa, nie miałaby sensu.

Galeria: Bal Studniówkowy 2020.

Zanim zakwitną kasztany, zanim przyjdzie maj, zanim odliczymy 100 dni do matury, bawiliśmy się na Balu Studniówkowym, który zorganizowali uczniowie klas trzecich I LO im. J. Kochanowskiego w Olecku i ich rodzice. Bal odbył się 18 stycznia 2020 r. w Hotelu Szyszko w Suwałkach. Uroczysta zabawa rozpoczęła się powitaniem gości przez młodzież i dyrekcję szkoły, i … „poloneza czas zacząć”.
Dziewczęta w strojnych strojach i chłopcy w wytwornych garniturach, po pięknym wykonaniu poloneza, tańczyli przez całą noc do białego rana. W międzyczasie uczniowie i zaproszeni goście zasiadali do uroczystej, wykwintnej kolacji. Patrząc na roztańczoną młodzież, przywołujemy myśl Leopolda Staffa: 

„Bo coś w szaleństwach jest młodości,
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości
I rozumniejsze od rozumu”.

Był też czas na podziękowania przez uczniów dla dyrekcji liceum, wychowawców, nauczycieli i rodziców. Młodzież klas trzecich przygotowała ciekawą część artystyczną- krótkie filmy, które przedstawiały dzieciństwo i czasy szkolne trzecioklasistów. Wszyscy się wspaniale bawili. Bal studniówkowy na długo pozostanie w pamięci. A za 100 dni… matura.

Mariola Pezowicz

     

W dniach 20-22 listopada br. oleckie obiekty sportowe  MOSiR gościły  uczniów szkół średnich na zawodach finałowych o Mistrzostwo Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt.

Galeria: PIŁKARKI RĘCZNE I LO w OLECKU

Dnia 18 listopada 2019 roku w hali Lega w Olecku odbył się Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w piłce ręcznej dziewcząt SZS Licealiada 2019 „Moje boisko Orlik 2012”. Zwyciężyła reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Olecku.

Pierwszy mecz został rozegrany pomiędzy I LO w Olecku a ZSKŚiA Giżycko. Był to mecz bardzo wyrównany, a dziewczyny z dwóch drużyn walczyły o każdą bramkę. Zakończył się on remisem 11:11, a o wygranej przesądziły rzuty karne. Nasza niezawodna bramkarka Katarzyna Przeździecka obroniła wszystkie karne, co spowodowało zwycięstwo z ZSKŚiA Giżycko.

Galeria: MISTRZOSTWA SZKOŁY W SIATKÓWCE

Zawody o mistrzostwo naszej szkoły odbyły się w dniach 12.11. – 15.11. 2019  w  sali sportowej na trzech boiskach.

Pierwszego dnia turnieju rywalizowały dziewczęta. Do zawodów przystąpiła rekordowa liczba   9 drużyn: I B, I C, I D, I E, I F, II A, II B, II C, III A,  III C, które rywalizowały w trzech grupach. Do półfinału dotarły zespoły : II B  (kpt. Anita Olenkiewicz), I D ( kpt. Natalia Hatalska), III C (Karolina Szeraszewicz), I F (Alicja Szarnecka).  Mistrzyniami szkoły została klasa II B pewnie wygrywając z II A  2:0. Trzecie miejsce zdecydowanie dla III C,  która wygrała  z debiutantkami z klasy I F  2:0.

Galeria: Ojczyzna Niepodległa.

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Przypominamy wybrane postaci z Panteonu Polaków, którzy, z miłości do Ojczyzny, stawali w obronie ojczystego języka, wiary i niepodległości. W walce o te wartości byli oni gotowi do największych poświęceń- aż do ofiary życia.

Minęło 101 lat od odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Upamiętniając to wielkie wydarzenie, I Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego w Olecku w dniu 7 listopada 2019 r. zorganizowało uroczysty apel, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna.