Współpracujemy:

 

Po raz pierwszy od wielu lat w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego, w ramach „Dnia patrona” odbyły się 29 października „Otrzęsiny klas pierwszych”, czyli symboliczne włączenie nowych uczniów LO do społeczności szkolnej.

Impreza przyjęła formę rywalizacji w swobodnych  konkurencjach o charakterze rozrywkowym. Ich dobór był zaskakujący i ciekawy, m.in.  nadawanie sygnałów alfabetem Morse’a, mierzenie obwodu sali gimnastycznej trzymetrową miarką, rozpoznanie nauczycieli ze zdjęć z dzieciństwa, czy quiz wiedzy o nauczycielach. Pytania nie były konwencjonalne.

Uczestnicy i widzowie mogli dowiedzieć się np., że ulubioną piosenką Lady Pank pani prof. Guziejko jest „Mniej niż zero”, czy faktu, że pani prof. Budzińska studiowała germanistykę z Kasią z „13 posterunku”.

W przerwach między konkurencjami wystąpili uczniowie w utworach muzycznych. Fantastycznie na ukulele zagrała i zaśpiewała Emilia Czajewska z IA. Równie znakomitym występem mogą poszczycić  się Agnieszka Piotrak i Karolina Górska z IB w piosence „Hallelujah”. Kwintesencją był finałowy pokaz wielokrotnie nagradzanej mażoretki – Kai Selwockiej.

Całą  rywalizację wygrała klasa IC, która w nagrodę otrzymała przepyszny sękacz. Najważniejsza była jednak sama zabawa. Młodzież i nauczyciele bawili się świetnie. Największe salwy śmiechu wywołała konkurencja, w której uczniowie po omacku poszukiwali rozsypanych Świeżaków.

Galeria: Otrzęsiny- reaktywacja!

Konkurencje przygotowali wychowawcy klas pierwszych: Zbigniew Stefanowski , Paulina Radoń i Wojciech Pilichowski.