Współpracujemy:

 

9 stycznia 2019 r. etapem szkolnym rozpoczęła się III edycja Powiatowego Konkursu Sudoku lubię to! Przedsięwzięcie cieszy się bardzo dużą popularnością, w tym roku do etapu szkolnego przystąpiło 673 uczniów ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z Olecka, Kowali Oleckich, Wieliczek, Sokółek, Gąsek, Kijewa, Stożnego, Judzik, Sokółek i Babek Oleckich. Celem konkursu jest m.in. popularyzowanie łamigłówek wśród dzieci i młodzieży, doskonalenie umiejętności logicznego myślenia, popularyzowanie alternatywnych form spędzania czasu.

Konkurs został doceniony i uzyskał patronat honorowy Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz lokalnych władz – Burmistrza Olecka i Starosty Oleckiego.

Organizatorem Powiatowego Konkursu Sudoku lubię to! jest I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku, a partnerami - Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Kopernika.

W I LO do finału, który odbędzie się 6 lutego 2019 r., zakwalifikowali się Maciej Borucki – 2a, Weronika Drobiszewska – 3a i Marlena Bielecka z 1c.

Gratulacje i trzymamy kciuki za zwycięstwo w finale. Atrakcyjne nagrody czekają.

Galeria: SUDOKU w I LO

Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu jest Elżbieta Guziejko.